BAKANIMIZIN FAALİYETLERİ

Artık Ahşap Dış Cephe İş İskelelerinin de Bir Standardı Olacak Artık Ahşap Dış Cephe İş İskelelerinin de Bir Standardı Olacak 27.08.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, iş kazalarını önleyebilmek amacıyla kamu ve özel tüm paydaşlarıyla işbirliği yaparak gerekli çalışma ve iyileştirme faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.
 Bakan Güllüce'den Üniversitelilere Müjde Bakan Güllüce'den Üniversitelilere Müjde 13.08.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs verecek. Bakan İdris Güllüce'nin talimatı doğrultusunda harekete geçen bakanlığa bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfı yeni yılda 100 yüksek lisans, 50 doktora ve bitirme tezi ya da bitirme projesi hazırlayan 500 lisans öğrencisine burs verecek.
 Bakan Güllüce KKTC'li Bakanlarla Görüştü Bakan Güllüce KKTC'li Bakanlarla Görüştü 11.08.2015 evre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, KKTC Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Kutlu Evren ve beraberindeki heyetle görüştü.
Türkiye’de İlk Defa Denizlerde Radyoaktivite İzleniyor Türkiye’de İlk Defa Denizlerde Radyoaktivite İzleniyor 10.08.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TÜBİTAK-MAM işbirliği ile yürütülen “Denizlerde Bütünleşik Kirlilik İzleme Projesi " kapsamında, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) ile de işbirliği halinde, Türkiye’de ilk defa denizlerimizde radyoaktivite ölçümleri gerçekleştiriliyor.
Bakan Güllüce: "İklim Değişikliği ile Mücadelede Ülkemiz Üstüne Düşen Görevi Yapmaya Hazırdır" Bakan Güllüce: "İklim Değişikliği ile Mücadelede Ülkemiz Üstüne Düşen Görevi Yapmaya Hazırdır" 07.08.2015 İklim Değişikliği ve Hava Yönetimi Koordinasyon Kurulu, Bakan Güllüce'nin başkanlığında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığında toplandı. Toplantıya Türkiye’nin İklim Değişikliği Başmüzakerecisi Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar da katıldı.
 İklim Değişikliği ve Hava Yönetimi Koordinasyon Kurulu Bakan Güllüce’nin Başkanlığında Toplanıyor İklim Değişikliği ve Hava Yönetimi Koordinasyon Kurulu Bakan Güllüce’nin Başkanlığında Toplanıyor 06.08.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce,2015/4 sayılı toplantısını gerçekleştirecek olan “İklim Değişikliği ve Hava Yönetimi Koordinasyon Kurulu”na başkanlık edecek.
Bakan Güllüce Heyelan Bölgesinde Bakan Güllüce Heyelan Bölgesinde 21.07.2015 Zonguldak ili Devrek ilçesi Karşıyaka Mahallesinde yapımı devam eden Devrek-Karadeniz Ereğli karayolu güzergâhının da geçtiği kısmı içine alan bölgede, 17.07.2015 tarihinde meydana gelen heyelandan dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, heyelan bölgesine giderek bölgede çalışma yapmakta olan yetkililerden bilgi aldı.
 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mevzuat Açıklarını Tek Tek Kapatıyor Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mevzuat Açıklarını Tek Tek Kapatıyor 17.06.2015 Türk çelik sektörünün gelişmesi ve katma değeri yüksek ürünlere yatırım yapması için üreticiler yoğun bir gayret gösteriyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Lüksemburg’da yapılacak olan “2015 Yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Yarışması”na Katılmaya Hak kazandı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Lüksemburg’da yapılacak olan “2015 Yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Yarışması”na Katılmaya Hak kazandı 12.06.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Lüksemburg’da yapılacak olan “2015 Yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Yarışması”na “İnşaat ve Yıkıntı Atıklarından Geri Kazanılan Ürünlerin Kullanım Kriterlerinin Belirlenmesi Projesi” ile katılmaya hak kazandı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'den 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'den 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı 05.06.2015 Ekonomik ve sosyal kalkınma ile çevrenin korunmasının birbirinden ayrılmaz bir bütün. Hepimizin doğayı koruma ve kullanma dengesi içerisinde bir büyüme anlayışına sahip olması gerekiyor. Çünkü çevre de insan için üretim kadar vazgeçilmez bir nimet ve çevrenin korunması mutlak surette hepimizin birinci önceliği olmalı. Küresel bilinç oluşturma noktasında “5 Haziran Dünya Çevre Günü” çok büyük önem taşıyor.
 Bakan Güllüce, “Kudüs Vilayeti Vakıfları Defteri” Kitabının Tanıtım Toplantısına Katıldı Bakan Güllüce, “Kudüs Vilayeti Vakıfları Defteri” Kitabının Tanıtım Toplantısına Katıldı 01.06.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün "Defter-i Hakani" projesinin ilk çalışması olarak yayımlanan "Kudüs Vilayeti Vakıfları Defteri / Defter-i Evkaf-ı Liva-i Kuds-i Şerif" kitabı tanıtım toplantısına katıldı.
 Bakan Güllüce, “Esenler Kentsel Dönüşüm Protokolü” İmza Törenine Katıldı Bakan Güllüce, “Esenler Kentsel Dönüşüm Protokolü” İmza Törenine Katıldı 27.05.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Esenler’de gerçekleştirilen "Dünyanın En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi ve Dünyanın Üçüncü, Türkiye'nin En Büyük Şehir Parkı Projesi" protokolü imza törenine katıldı. Bakan Güllüce, 20. asrın en büyük problemlerinden birinin, insanoğluna esenlik bulmak olduğunu söyledi.
 İstanbul Sultanbeyli’de Mülkiyet Reformu İstanbul Sultanbeyli’de Mülkiyet Reformu 22.05.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla çalışmalarına hız verilen Sultanbeyli ilçesinde yaklaşık 200 bin kişiyi ilgilendiren mülkiyet problemi çözüme kavuşturuldu.
 Kentsel Gelişme Stratejisi (Kentges) Eylem Planı Çalışmaları Devam Ediyor Kentsel Gelişme Stratejisi (Kentges) Eylem Planı Çalışmaları Devam Ediyor 21.05.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla KENTGES çalışmalarına hız verildi.
 Bakan Güllüce, Erzurum’da Kentsel Dönüşüm Temel Atma Törenine Katıldı Bakan Güllüce, Erzurum’da Kentsel Dönüşüm Temel Atma Törenine Katıldı 21.05.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Erzurum'a geldi. Bakan Güllüce, Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile Erzurum-Tekman karayolundaki Uzunahmet Tabyası'nı gezdi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 sonraki sayfa son sayfa