BAKANIMIZIN FAALİYETLERİ

 Bakan Güllüce, Mamak Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Törenine Katıldı Bakan Güllüce, Mamak Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Törenine Katıldı 09.10.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Mamak Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki 870 konutun temel atma törenine katıldı.
 Bakan Güllüce, Esenler'de Geri Dönüşümden Elde Edilen 500 Bin Defterin Dağıtım ve Cevizli Bahçe Kentsel Dönüşüm Konutlarının Temel Atma Törenine Katıldı Bakan Güllüce, Esenler'de Geri Dönüşümden Elde Edilen 500 Bin Defterin Dağıtım ve Cevizli Bahçe Kentsel Dönüşüm Konutlarının Temel Atma Törenine Katıldı 07.10.2015 Esenler'de geri dönüşümden elde edilen 500 bin defter, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin katıldığı törenle öğrencilere dağıtıldı.
   Türkiye Küresel İklim Değişikliği ile Mücadelede 2030 Yol Haritasını Belirledi Türkiye Küresel İklim Değişikliği ile Mücadelede 2030 Yol Haritasını Belirledi 01.10.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin başkanlık ettiği ‘İklim değişikliği ve Hava yönetimi Koordinasyon Kurulu’nda alınan karar çerçevesinde Türkiye, 2030 yılında %21’e kadar sera gazı emisyon azaltımı yapabileceğini Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesine bildirdi.
   Bakan Güllüce, İklim Değişikliği ve Hava Yönetimi Koordinasyon Kuruluna Başkanlık Etti Bakan Güllüce, İklim Değişikliği ve Hava Yönetimi Koordinasyon Kuruluna Başkanlık Etti 30.09.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda düzenlenen ‘İklim değişikliği ve Hava yönetimi Koordinasyon Kurulu’na başkanlık etti.
 Bakan Güllüce Altyapı Tesislerinin Yapımına Ait Usul ve Esasların Belirlenmesi Çalıştayı’na Katıldı Bakan Güllüce Altyapı Tesislerinin Yapımına Ait Usul ve Esasların Belirlenmesi Çalıştayı’na Katıldı 17.09.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ankara’da düzenlenen Altyapı Tesislerinin Yapımına Ait Usul ve Esasların Belirlenmesi Çalıştayı’na katıldı.
Bakan Güllüce’den “16 Eylül Uluslararası Ozon Tabakasının Korunması Günü” Mesajı Bakan Güllüce’den “16 Eylül Uluslararası Ozon Tabakasının Korunması Günü” Mesajı 16.09.2015 Ozon tabakası yeryüzünde yaşayan tüm canlı varlıkların güneşin öldürücü morötesi ışınlarına karşı koruyan kalkan görevi görmektedir. Ozon tabakasının güneşten gelen zararlı morötesi ışınlarını yeterince tutmaması sonucunda organizmalar üzerinde zararlı etkiler meydana getirdiği bilinen bir gerçektir.
Bakan Güllüce “Türk Mimarisinde Abide Şahsiyetler” Kitabı İle İlgili Bir Yazı Kaleme Aldı Bakan Güllüce “Türk Mimarisinde Abide Şahsiyetler” Kitabı İle İlgili Bir Yazı Kaleme Aldı 11.09.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Bakanlığımız dergisi olan Çevre İnsan ve Şehir Dergisi içerisinde yayımlanmakta olan “Türk Mimarisinin Abide İsimleri” başlıklı yazı dizisinde anlatılan, mimarların geçtiği “Türk Mimarisinde Abide Şahsiyetler” kitabı ile ilgili olarak bir yazı kaleme aldı.
 Bakan Güllüce, Afgan Milli Günü Dolayısıyla Düzenlenen Resepsiyona Katıldı Bakan Güllüce, Afgan Milli Günü Dolayısıyla Düzenlenen Resepsiyona Katıldı 03.09.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Afgan Milli Günü dolayısıyla Afganistan'ın Ankara Büyükelçisi Amanullah Jayhoon'ın ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona katıldı
Artık Ahşap Dış Cephe İş İskelelerinin de Bir Standardı Olacak Artık Ahşap Dış Cephe İş İskelelerinin de Bir Standardı Olacak 27.08.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, iş kazalarını önleyebilmek amacıyla kamu ve özel tüm paydaşlarıyla işbirliği yaparak gerekli çalışma ve iyileştirme faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.
 Bakan Güllüce'den Üniversitelilere Müjde Bakan Güllüce'den Üniversitelilere Müjde 13.08.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs verecek. Bakan İdris Güllüce'nin talimatı doğrultusunda harekete geçen bakanlığa bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfı yeni yılda 100 yüksek lisans, 50 doktora ve bitirme tezi ya da bitirme projesi hazırlayan 500 lisans öğrencisine burs verecek.
 Bakan Güllüce KKTC'li Bakanlarla Görüştü Bakan Güllüce KKTC'li Bakanlarla Görüştü 11.08.2015 evre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, KKTC Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Kutlu Evren ve beraberindeki heyetle görüştü.
Türkiye’de İlk Defa Denizlerde Radyoaktivite İzleniyor Türkiye’de İlk Defa Denizlerde Radyoaktivite İzleniyor 10.08.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TÜBİTAK-MAM işbirliği ile yürütülen “Denizlerde Bütünleşik Kirlilik İzleme Projesi " kapsamında, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) ile de işbirliği halinde, Türkiye’de ilk defa denizlerimizde radyoaktivite ölçümleri gerçekleştiriliyor.
Bakan Güllüce: "İklim Değişikliği ile Mücadelede Ülkemiz Üstüne Düşen Görevi Yapmaya Hazırdır" Bakan Güllüce: "İklim Değişikliği ile Mücadelede Ülkemiz Üstüne Düşen Görevi Yapmaya Hazırdır" 07.08.2015 İklim Değişikliği ve Hava Yönetimi Koordinasyon Kurulu, Bakan Güllüce'nin başkanlığında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığında toplandı. Toplantıya Türkiye’nin İklim Değişikliği Başmüzakerecisi Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar da katıldı.
 İklim Değişikliği ve Hava Yönetimi Koordinasyon Kurulu Bakan Güllüce’nin Başkanlığında Toplanıyor İklim Değişikliği ve Hava Yönetimi Koordinasyon Kurulu Bakan Güllüce’nin Başkanlığında Toplanıyor 06.08.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce,2015/4 sayılı toplantısını gerçekleştirecek olan “İklim Değişikliği ve Hava Yönetimi Koordinasyon Kurulu”na başkanlık edecek.
Bakan Güllüce Heyelan Bölgesinde Bakan Güllüce Heyelan Bölgesinde 21.07.2015 Zonguldak ili Devrek ilçesi Karşıyaka Mahallesinde yapımı devam eden Devrek-Karadeniz Ereğli karayolu güzergâhının da geçtiği kısmı içine alan bölgede, 17.07.2015 tarihinde meydana gelen heyelandan dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, heyelan bölgesine giderek bölgede çalışma yapmakta olan yetkililerden bilgi aldı.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 sonraki sayfa son sayfa