BAKANIMIZIN FAALİYETLERİ

Ankara’da Kentsel Dönüşümde Turuncu Masa Kolaylığı Ankara’da Kentsel Dönüşümde Turuncu Masa Kolaylığı 18.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatı ile kentsel dönüşüm faaliyetlerinin hız kazanması ve vatandaşların evrak işlemleri esnasında beklememesi için Ankara İl Müdürlüğünde “Turuncu Masa” ön kabul ofisi oluşturuldu. Kurulan Turuncu Masa sayesinde Ankara İl Müdürlüğüne yapılan yoğun başvurularda hem vatandaş bekletilmeyecek hem de sistemli çalışmalar yapılarak Kentsel Dönüşüm faaliyetleri hız kazanacak.
Avrupa Çevre Ajansı (AÇA) İle Üst Düzey Toplantı Gerçekleşti Avrupa Çevre Ajansı (AÇA) İle Üst Düzey Toplantı Gerçekleşti 17.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Avrupa Çevre Ajansı (AÇA) yetkilileri ile ilişkilerin geliştirilmesine yönelik üst düzey görüşmeler Ankara’da 14-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti.
Kentsel Dönüşüm Kapsamında 15 Adet Teknik Heyet Oluşturuldu Kentsel Dönüşüm Kapsamında 15 Adet Teknik Heyet Oluşturuldu 17.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla illerde riskli yapı tespit itirazlarını değerlendirmek üzere toplam 15 adet teknik heyet oluşturuldu. Bakanlık, kentsel dönüşüm alanındaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 6306 sayılı kanun kapsamında 48.854 adet binada, 150.717 adedi konut, 23.912 adedi dükkân olmak üzere toplam174.629 adet birimin (bağımsız bölümün) risk tespiti yapıldı.
Türkiye İle Pakistan Arasında Kek Toplantısı Protokol İmza Töreni Gerçekleşti Türkiye İle Pakistan Arasında Kek Toplantısı Protokol İmza Töreni Gerçekleşti 16.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ekonomi Bakanlığında düzenlenen Türkiye-Pakistan Karma Ekonomik Konseyi protokol imza törenine katıldı.
Çevre Ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’den Belediyelere ÇED Uyarısı Çevre Ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’den Belediyelere ÇED Uyarısı 16.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatı ile belediyeler tarafından ruhsatlandırma işlemlerinden önce Çevresel Etki Değerlendirilmesine ilişkin gerekli sorgulamaların yapılmasının önemine binaen İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne bir yazı gönderildi.
Bakan Güllüce Türkiye-Pakistan Karma Ekonomik Toplantısına Katıldı Bakan Güllüce Türkiye-Pakistan Karma Ekonomik Toplantısına Katıldı 15.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ekonomi Bakanlığındaki Türkiye Pakistan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 15. dönem toplantısına katıldı.
Atatürk Kültür Merkezi Alanının Geleceği Hakkında “Akademik Toplantı” Yapıldı Atatürk Kültür Merkezi Alanının Geleceği Hakkında “Akademik Toplantı” Yapıldı 15.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığına 2012 yılında verilen yetki ile Atatürk Kültür Merkezi alanını iyileştirme, güzelleştirme, yenileme ve ihya etmek amacıyla yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi.
Su Yalıtımına Yeni Kurallar Su Yalıtımına Yeni Kurallar 15.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla binalarda su yalıtımına ilişkin yeni teknik düzenlemeler getiriliyor.
Tanıtım Müziği Yarışması’nda Geri Sayım Tanıtım Müziği Yarışması’nda Geri Sayım 12.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris GÜLLÜCE’nin talimatıyla “Çevre BENim” sloganıyla düzenlenen Tanıtım Müziği Yarışmasına başvurular son buldu.
Bakan Güllüce'den Bursa Ziyareti Bakan Güllüce'den Bursa Ziyareti 12.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Yapı Denetimi ve Kentsel Dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi almak ve temaslarda bulunmak için Bursa’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
Taş Ocaklarına Gece Denetimi Taş Ocaklarına Gece Denetimi 12.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla Ankara’da çevreyi kirleten taş ocaklarına gece denetimleri gerçekleştirildi. Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ansızın gerçekleştirilen gece denetimleri ile daha temiz bir çevre için mesai kavramı da ortadan kaldırılmış oldu.
E-Denetim 13 Pilot İlde Uygulanma Aşamasına Geldi E-Denetim 13 Pilot İlde Uygulanma Aşamasına Geldi 12.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatı ile hazırlanan E- Denetim yazılım programı 13 pilot ilde uygulanma aşamasına geldi.
   Bakan Güllüce Esenler ’de Kentsel Dönüşüm Konutlarının Teslim Törenine Katıldı Bakan Güllüce Esenler ’de Kentsel Dönüşüm Konutlarının Teslim Törenine Katıldı 11.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Esenler Oruçreis Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm konutlarının teslim törenine katıldı. Bakan Güllüce törende yaptığı konuşmasında Bozcaada imar planı ile ilgili iddialara değindi.
Fatih’in Ayasofya Vakfiyesi Korunmaya Devam Ediyor Fatih’in Ayasofya Vakfiyesi Korunmaya Devam Ediyor 11.10.2014 Vakfiyeler arasında gerek şekil ve gerekse içerik olarak oldukça önemli bir örneği teşkil eden Ayasofya Camii Vakfiyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı kurum olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde korunmaya ve sergilenmeye devam ediyor.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 sonraki sayfa son sayfa