T.C. ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI

Kurumsal Web Sitesi

BAKANIMIZIN FAALİYETLERİ

Bakan Özhaseki OECD Çevre Bakanları’nı FETÖ’ye Karşı Uyardı Bakan Özhaseki OECD Çevre Bakanları’nı FETÖ’ye Karşı Uyardı 29.09.2016 Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen ve OECD’ye üye 35 ülkenin Çevre Bakanları’nın katılımlarıyla süren toplantıda Türkiye’yi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki temsil ediyor. Zirvede yaptığı konuşmada tüm dikkatleri üzerine çeken Bakan Özhaseki, Paris Anlaşması’nın uygulanmasına yönelik kuralların derhal hayata geçirilmesini istedi. Konuşmanın büyük bir bölümünü de 15 Temmuz kanlı darbe girişimine ayıran Bakan Özhaseki, OECD’nin Çevre Bakanları’nı FETÖ’ye karşı uyardı.
 Bakan Özhaseki Paris’te Konuştu: “35 Yılda Sıcaklık 2 Derece Arttı” Bakan Özhaseki Paris’te Konuştu: “35 Yılda Sıcaklık 2 Derece Arttı” 28.09.2016 OECD’ye üye 35 ülkenin Çevre Bakanları Fransa’nın başkenti Paris’te bir araya geldi. Zirvede Türkiye’yi temsil eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki toplantıdan önce canlı yayınına katıldığı bir haber kanalında toplantı gündemi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Bakan Özhaseki Çevre Bakanları ile Paris’te Buluşacak Bakan Özhaseki Çevre Bakanları ile Paris’te Buluşacak 27.09.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Çevre Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Paris’e gidiyor. İklim Değişikliği Bağlamında Gelecekteki Önemli Zorluklar, Kaynak Verimliliği ve Döngüsel Ekonomiye Geçiş’in konuşulacağı toplantıya teşkilata üye 35 ülkenin Çevre Bakanları’nın katılması bekleniyor.
BAKAN ÖZHASEKİ: “Cerablus’un Yeniden Yapılandırılması Önümüzdeki Günlerde Başlayabilir” BAKAN ÖZHASEKİ: “Cerablus’un Yeniden Yapılandırılması Önümüzdeki Günlerde Başlayabilir” 26.09.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Suriye'nin Cerablus kentinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin, "Orada yapım faaliyetleri tahmin ediyorum ki önümüzdeki günlerde başlayacak ama bunların esasları, nasıl olacağı ve kimin tarafından finanse edileceği hususu soru işareti olarak önümüzde duruyor. Bunlar netleştiği zaman bir hükümet tavrı olarak da herhalde o bölgelerde inşaat faaliyetleri başlayabilir." dedi.
KAYSERİ ŞEHİDİNİ UĞURLADI KAYSERİ ŞEHİDİNİ UĞURLADI 26.09.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, hafta sonu memleketi Kayseri’de şehit uzman çavuş Arda Şen için düzenlenen törene katıldı.
Enerji Verimli Binalar Tasarımcısını Arıyor Enerji Verimli Binalar Tasarımcısını Arıyor 26.09.2016 Son zamanlarda enerji verimliliğini artıracak olan yeşil binalar üzerine çalışmalarına hız veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı şimdi de “Enerji Verimli Bina Tasarım” yarışması düzenliyor. Yarışmayı kazanacak olan takım ise ödül olarak yurt dışında eğitim görmeye hak kazanacak.
 CERABLUS’UN YENİDEN YAPILANDIRILMASINDA HAZIRLIKLIYIZ CERABLUS’UN YENİDEN YAPILANDIRILMASINDA HAZIRLIKLIYIZ 23.09.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesinin açılış törenine katıldı.
BAKAN ÖZHASEKİ: “Karabağlar’da çok güzel bir şehircilik örneği vereceğiz” BAKAN ÖZHASEKİ: “Karabağlar’da çok güzel bir şehircilik örneği vereceğiz” 22.09.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Sur hariç Yüksekova, Cizre, Silopi, İdil gibi yerlerde tahmin ediyorum bir sene içinde bütün konutları yaparız, altyapısıyla üstyapısıyla mükemmel şehirler haline getirip vatandaşlara dağıtırız." dedi.
BAKAN ÖZHASEKİ: “İzmir'de vatandaş odaklı ve yerinde bir kentsel dönüşümün müjdesini verdik” BAKAN ÖZHASEKİ: “İzmir'de vatandaş odaklı ve yerinde bir kentsel dönüşümün müjdesini verdik” 22.09.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümün doğru ve adil yapılması durumunda faydalı olacağını kaydetti.
Bakan Özhaseki Çeşme'de tekneyle incelemelerde bulundu Bakan Özhaseki Çeşme'de tekneyle incelemelerde bulundu 22.09.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İzmir programı çerçevesinde Çeşme ilçesinden tekneyle denize açıldı. Özhaseki, "Ildır Körfezi'nin Özel Çevre Koruma Bölgesi İlan Edilmesi Projesi" ile ilgili yetkililerden bilgi aldı, bölgede olta ile tutularak tekneye getirilen balıkları inceledi.
TAPULAR CEPTE TAPULAR CEPTE 21.09.2016 Satın Almak İstediğiniz Arsayı Sorgulayarak Alın
 BAKAN ÖZHASEKİ’DEN “16 EYLÜL ULUSLARARASI OZON TABAKASININ KORUNMASI GÜNÜ” MESAJI  BAKAN ÖZHASEKİ’DEN “16 EYLÜL ULUSLARARASI OZON TABAKASININ KORUNMASI GÜNÜ” MESAJI 16.09.2016 Birleşmiş Milletler şemsiyesi altında küresel çevre sorunlarının çözümüne yönelik yapılan çalışmaların başlangıcını oluşturan ve 197 ülkenin taraf olduğu Ozon Tabakasını İncelten Maddelere Dair Montreal Protokolü, bugüne kadar ulaşılan başarılı uluslararası çevre anlaşması olarak kabul edilmektedir.
 BAKAN ÖZHASEKİ; "RECEP TAYYİP ERDOĞAN TESPİHİN İMAMESİDİR" BAKAN ÖZHASEKİ; "RECEP TAYYİP ERDOĞAN TESPİHİN İMAMESİDİR" 11.09.2016 Çeşitli temaslarda bulunmak ve Kurban Bayramını geçirmek üzere memleketi Kayseri'ye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şubesi, Ali Rıza Özderici-Mustafa Koyuncu Huzurevi ve AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.
 BAKAN ÖZHASEKİ: "GERÇEK BELEDİYECİLİĞİN NE OLDUĞUNU GÖRECEKLER" BAKAN ÖZHASEKİ: "GERÇEK BELEDİYECİLİĞİN NE OLDUĞUNU GÖRECEKLER" 11.09.2016 Kayseri Valiliği İl Koordinasyon ve Yatırım İzleme Merkezi'ndeki bayramlaşma törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İçişleri Bakanlığı tarafından, terör örgütleri PKK-KCK ve FETÖ'ye yardım ve destek verdiği gerekçesiyle, haklarında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar kapsamında görevden alınan 28 belediye başkanının yerine, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği yeni görevlendirmeler yapılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 sonraki sayfa son sayfa