T.C. ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI

Kurumsal Web Sitesi

BAKANIMIZIN FAALİYETLERİ

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Proje Bankası Oluşturuldu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Proje Bankası Oluşturuldu 04.05.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TUÇEV) işbirliğiyle; gerek çevre gerekse şehircilik konularında çözüm ve hizmet odaklı bakış açısını yansıtacak projelerin tespiti ve geliştirilmesi için yarışma düzenledi.
 Bakan Sarı Çukurova Üniversitesi’nde… Bakan Sarı Çukurova Üniversitesi’nde… 02.05.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Dr. Mehmet Feyyaz Etiz Onkoloji ve Hematoloji Hizmet Binası temel atma ve yapımı tamamlanan 12 hizmet binasının toplu açılış törenine katıldı.
“Ulusal Heyelan Sempozyumu” Yapıldı “Ulusal Heyelan Sempozyumu” Yapıldı 27.04.2016 Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleşen “Ulusal Heyelan Sempozyumu’na; Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı katıldı. Bakan Sarı; yaptığı konuşmada, iki kıtayı birbirine bağlayan Türkiye’nin jeo-politik ve jeo-stratejik konumu itibariyle “merkez ülke” konumunda olduğunu ifade etti.
 Bakan Sarı, AB Heyetini Kabul Etti Bakan Sarı, AB Heyetini Kabul Etti 26.04.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Çevre, Denizcilik ve Balıkçılıktan Sorumlu Avrupa Birliği (AB) Komiseri Karmenu Vella ile beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı 23.04.2016 23 Nisan 1920, sadece Türkiye Büyük Millet Meclis’imizin açılış tarihi değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasimizin temellerinin atıldığı gündür. Milli egemenlik, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin demokratik meşruiyet temelinde kurulduğunun en açık ifadesidir.
 Paris Anlaşması imzalandı Paris Anlaşması imzalandı 22.04.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, New York’ta ki Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda düzenlenen törende Paris İklim Anlaşması'nı Türkiye adına imzaladı.
Bakan Sarı BM Genel Kurulu’nda… Bakan Sarı BM Genel Kurulu’nda… 22.04.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda düzenlenen "Sürdürülebilir Kalkınma için Gündem 2030" başlıklı Yüksek Düzeyli Tematik Toplantı’ya katıldı.
 Bakan Sarı “ICSG İstanbul 2016”ya katıldı Bakan Sarı “ICSG İstanbul 2016”ya katıldı 20.04.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı”nın (ICSG İstanbul 2016) açılışına katıldı.
 Bakan Sarı “AB Gayri Resmi Ulaştırma ve Çevre Bakanları Konseyi” Toplantısına Katıldı Bakan Sarı “AB Gayri Resmi Ulaştırma ve Çevre Bakanları Konseyi” Toplantısına Katıldı 14.04.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenen “Avrupa Birliği (AB) Gayri Resmi Ulaştırma ve Çevre Bakanları Konseyi” toplantısına katıldı.
 İnşaat sektörü için önemli işbirliği : “Usta” eğitimleri başladı İnşaat sektörü için önemli işbirliği : “Usta” eğitimleri başladı 13.04.2016 Yapı sektöründe çalışan ustaların mesleki niteliklerinin artırılması amacıyla, Çevre ve Şehircilik, Milli Eğitim ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıkları arasında, “Yapı Sektöründe Çalışan Meslek Erbablarının Mesleki Niteliklerinin Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü” imzalandı.
   Mimar Sinan Vefatının 428. Yıldönümünde Süleymaniye Camii’nde Anıldı Mimar Sinan Vefatının 428. Yıldönümünde Süleymaniye Camii’nde Anıldı 11.04.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Mimar Sinan’ın vefatının 428. yıldönümü dolayısıyla Süleymaniye Camii avlusunda "Medeniyetimizin Mimarı, Sinan'ı Anma" programı düzenlendi.
   “Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı” gerçekleştirildi   “Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı” gerçekleştirildi 11.04.2016 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İstanbul’da düzenlenen “Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı”na katıldı.
 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı:  “Türkiye’de ilk kez denizlerimizin sosyo ekonomik analizleri yapılacak” Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı: “Türkiye’de ilk kez denizlerimizin sosyo ekonomik analizleri yapılacak” 06.04.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, “Türkiye’de Deniz Stratejisi Çerçeve Direktifi Konusunda Kapasite Geliştirme Projesi”nin tanıtım toplantısına katıldı.
Bakan Sarı Süperkent Projesi’ni Tanıttı Bakan Sarı Süperkent Projesi’ni Tanıttı 04.04.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, “Süperkent Standardı Uygulama Altyapısı ve Pilot Uygulaması" sempozyumuna katıldı.
 Bakan Sarı Diyarbakır’da: “Vatandaşlarımız Kesinlikle Mağdur Edilmeyecek” Bakan Sarı Diyarbakır’da: “Vatandaşlarımız Kesinlikle Mağdur Edilmeyecek” 31.03.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile birlikte yapılan çalışmaları incelemek ve yerinde görmek amacıyla Diyarbakır’daydı.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 sonraki sayfa son sayfa