BAKANIMIZIN FAALİYETLERİ

Küresel İklim Değişikliğiyle Mücadele Aralıksız Sürüyor Küresel İklim Değişikliğiyle Mücadele Aralıksız Sürüyor 16.09.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, tüm dünyayı tehdit eden, en önemli sorunlardan biri olan iklim değişikliği ile mücadele kapsamındaki çalışmalarına yenilerini ekliyor.
16 EYLÜL ULUSLARARASI OZON TABAKASININ KORUNMASI GÜNÜ 16 EYLÜL ULUSLARARASI OZON TABAKASININ KORUNMASI GÜNÜ 16.09.2014 Ozon tabakası yeryüzünde yaşayan tüm canlı varlıkların güneşin öldürücü morötesi (UV) ışınlarına karşı koruyan önemli bir kalkan görevi görmektedir.
Çevre Denetimleri Risk Değerlendirme Yöntemi İle Yapılacak Çevre Denetimleri Risk Değerlendirme Yöntemi İle Yapılacak 15.09.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevresel risk odaklı denetim planlamasına başladı. Bu planlama ile denetimlerin planlanması, tesis ve faaliyetlerin çevresel risk derecelerinin belirlenmesi yapılacak.
Öğrenci Yurtları Projeleri Öğrenci Yurtları Projeleri 12.09.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve YURTKUR Genel Müdürlüğü’nün işbirliği ile yürütülen öğrenci yurtları projeleri hız kesmeden devam ediyor.
Atıklarla Mücadele Tüm Hızıyla Sürüyor Atıklarla Mücadele Tüm Hızıyla Sürüyor 12.09.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı katı atık düzenli depolama tesisleri ile 46,5 milyon kişiye hizmet veriyor. Bakanlık atıklarla mücadele kapsamında çalışmalarına hız verdi.
Bakan Güllüce Cebit Global Konferansına Katıldı Bakan Güllüce Cebit Global Konferansına Katıldı 12.09.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, CEBIT Global Konferans Programı kapsamında yer alan "Şehir İletişimi, Ulaşım ve Teknoloji Zirvesi" oturumunun açılışına katıldı. Bakan Güllüce, burada yaptığı konuşmada, akıllı kent çözümlerinin önem kazandığını ve dünyanın pek çok çok şehrinde de uygulamaya geçirildiğini söyledi.
Orman Kadastrosu Sorunu Bitiyor Orman Kadastrosu Sorunu Bitiyor 11.09.2014 Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, yıllardır bitirilemeyen orman kadastrosu sorunu için çalışma başlattı. Orman Genel Müdürlüğü tarafından bildirilen orman kadastrosu yapılmamış yaklaşık 5 bin 700 mahalle ve köy biriminde gerçek orman sınırları belli olacak.
Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Tanıtım Müziği Yarışması Düzenleyecek Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Tanıtım Müziği Yarışması Düzenleyecek 10.09.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre BENim sloganıyla çevre ve şehircilik konularında toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi, Bakanlığın görevlerini ve hedeflerini yansıtacak, algısını ve tanınırlığını olumlu yönde etkileyecek ve akılda kalıcılığını arttıracak bir tanıtım müziği yarışması düzenliyor.
81 İl’e 150 Adet Park Projesi 81 İl’e 150 Adet Park Projesi 10.09.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 81 ilde 150 adet park projesini başlattı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve ilgili kuruluşu İller Bankası A.Ş. ile ortaklaşa yürütülen projenin Kasım ayından itibaren tamamlanarak hizmete sokulması planlanıyor.
Kentsel Dönüşümle Emisyon Azalacak Kentsel Dönüşümle Emisyon Azalacak 09.09.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm faaliyetleri kapsamında 43 milyon ton sera gazıemisyonunu azaltmayı hedefliyor. Kentsel dönüşümle birlikte yaklaşık 6,5 milyon konutun yeniden yapılandırılması planlanmakta olup, 2023 yılına kadar mevcut bina stoğunun %30’unun yenileneceği öngörülüyor.
Kentsel Altyapı Hizmetleri ve Finansman Çalıştayı Kentsel Altyapı Hizmetleri ve Finansman Çalıştayı 09.09.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Kalite sorunu yaşıyoruz. Bunu itiraf etmek lazım. Bundan böyle kaliteyi ve denetimi artıracağız. Hiç kimse canının istediği kalitede bu devlete iş yapamayacak" dedi.
Kamu Binalarında Enerji Verimliliği İçin İşbirliği Kamu Binalarında Enerji Verimliliği İçin İşbirliği 08.09.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Federal Almanya Cumhuriyeti Çevre, Doğa Koruma ve Nükleer Güvenlik Federal Bakanlığı arasında “Kamu Binalarında Enerji Verimliliği” Teknik Destek projesinin uygulanmasına karar verildi.
Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği 2014 Genel Kurulu Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği 2014 Genel Kurulu 06.09.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ankara Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği 2014 Genel Kuruluna katıldı.
Sakarya Erenler Belediyesi ile Kentsel Dönüşüm Protokolü İmzalandı Sakarya Erenler Belediyesi ile Kentsel Dönüşüm Protokolü İmzalandı 05.09.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, kentsel dönüşüm projeleri üretmeleri için belediye başkanlarına çağrıda bulunarak, "Biz şu güzel tabloyu, şu mutluluğu birlikte yaşayalım" dedi.
Bakan Güllüce Gelişen Kentler Zirvesine Katıldı Bakan Güllüce Gelişen Kentler Zirvesine Katıldı 04.09.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Kendi kültürünü, derinliklerini, medeniyetini yok eden, sadece mühendislikle iftihar eden ve bina yüksekliğinin medeniyet ölçüsü kabul eden bir çizgiye doğru gidiyorsak, belki birçok şeyi halletmiş oluruz ama telafisi olmayan pek çok şeyi de yitirmiş oluruz" dedi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 sonraki sayfa son sayfa