BAKANIMIZIN FAALİYETLERİ

Yeni Saraçoğlu İçin Protokol İmzalandı Yeni Saraçoğlu İçin Protokol İmzalandı 24.10.2014 Saraçoğlu Mahallesi Ankaralılar için eşsiz bir yaşam alanı olacak. Tarihsel ve sosyal doku korunacak.
Atık Yağlar Engelli Vatandaşlara Umut Olmaya Devam Ediyor  Atık Yağlar Engelli Vatandaşlara Umut Olmaya Devam Ediyor 24.10.2014 Evlerde ve işyerlerinde oluşan bitkisel atık yağların kanalizasyona ve su kaynaklarına karışmasını önlemek, topluma geri dönüşüm bilinci kazandırmak, geri dönüşümden elde edilen gelirlerle engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Çevre Koruma Vakfı “Temiz Çevre Sağlıklı Hayat Projesi” başlattı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 10 Numara Yağ İle Mücadeleye Devam Ediyor Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 10 Numara Yağ İle Mücadeleye Devam Ediyor 24.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla Ankara İstanbul Yolu üzerinde egzoz gazı emisyonu kontrolü ile benzin ve motorin kalitesi denetimi gerçekleştirildi. Ankara İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler sonucu son iki ayda bin 200’ün üzerinde araç denetlendi, uygunsuzluğu tespit edilen araçlara ilgili mevzuat uyarınca toplamda 126 bin TL idari para cezası uygulandı.
 BAKAN GÜLLÜCE ŞEHİR KİMLİĞİ ÇALIŞTAYI’NA KATILACAK BAKAN GÜLLÜCE ŞEHİR KİMLİĞİ ÇALIŞTAYI’NA KATILACAK 24.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sivas Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği Şehir Kimliği Çalıştayı 14 Kasım Cuma günü Sivas’ta gerçekleşecek.
Tapu Harçlarına Kredi Kartı Kolaylığı Tapu Harçlarına Kredi Kartı Kolaylığı 23.10.2014 Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla tapu ve kadastro harçlarının kredi kartı ile ödenebilmesi için çalışma başlattı.
Çevre İzin Ve Lisans Yönetmeliğinde Yapılan Değişiklik Yürürlüğe Giriyor Çevre İzin Ve Lisans Yönetmeliğinde Yapılan Değişiklik Yürürlüğe Giriyor 22.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatı ile çevre izin ve lisans yönetmeliğinde yapılan değişiklik yürürlüğe giriyor.
Ortofoto Projesi Hız Kesmiyor Ortofoto Projesi Hız Kesmiyor 22.10.2014 Ortofoto Pojesi kapsamında uçaklar Türkiye semalarında.
Bakan Güllüce Karabük Üniversitesinde Düzenlenen Etkinliğe Katıldı Bakan Güllüce Karabük Üniversitesinde Düzenlenen Etkinliğe Katıldı 21.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Karabük Üniversitesi (KBÜ) tarafından düzenlenen "İllerimiz Karabük Üniversitesi'nde Ayyıldızın Altında Buluşuyor" etkinliğine katıldı. Bakan Güllüce, Rektörlük binası önünde KBÜ Ana Mehteran Takımı tarafından karşılandı.
Ankara’da Kentsel Dönüşümde Turuncu Masa Kolaylığı Ankara’da Kentsel Dönüşümde Turuncu Masa Kolaylığı 18.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatı ile kentsel dönüşüm faaliyetlerinin hız kazanması ve vatandaşların evrak işlemleri esnasında beklememesi için Ankara İl Müdürlüğünde “Turuncu Masa” ön kabul ofisi oluşturuldu. Kurulan Turuncu Masa sayesinde Ankara İl Müdürlüğüne yapılan yoğun başvurularda hem vatandaş bekletilmeyecek hem de sistemli çalışmalar yapılarak Kentsel Dönüşüm faaliyetleri hız kazanacak.
Avrupa Çevre Ajansı (AÇA) İle Üst Düzey Toplantı Gerçekleşti Avrupa Çevre Ajansı (AÇA) İle Üst Düzey Toplantı Gerçekleşti 17.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Avrupa Çevre Ajansı (AÇA) yetkilileri ile ilişkilerin geliştirilmesine yönelik üst düzey görüşmeler Ankara’da 14-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti.
Kentsel Dönüşüm Kapsamında 15 Adet Teknik Heyet Oluşturuldu Kentsel Dönüşüm Kapsamında 15 Adet Teknik Heyet Oluşturuldu 17.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla illerde riskli yapı tespit itirazlarını değerlendirmek üzere toplam 15 adet teknik heyet oluşturuldu. Bakanlık, kentsel dönüşüm alanındaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 6306 sayılı kanun kapsamında 48.854 adet binada, 150.717 adedi konut, 23.912 adedi dükkân olmak üzere toplam174.629 adet birimin (bağımsız bölümün) risk tespiti yapıldı.
Türkiye İle Pakistan Arasında Kek Toplantısı Protokol İmza Töreni Gerçekleşti Türkiye İle Pakistan Arasında Kek Toplantısı Protokol İmza Töreni Gerçekleşti 16.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ekonomi Bakanlığında düzenlenen Türkiye-Pakistan Karma Ekonomik Konseyi protokol imza törenine katıldı.
Çevre Ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’den Belediyelere ÇED Uyarısı Çevre Ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’den Belediyelere ÇED Uyarısı 16.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatı ile belediyeler tarafından ruhsatlandırma işlemlerinden önce Çevresel Etki Değerlendirilmesine ilişkin gerekli sorgulamaların yapılmasının önemine binaen İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne bir yazı gönderildi.
Bakan Güllüce Türkiye-Pakistan Karma Ekonomik Toplantısına Katıldı Bakan Güllüce Türkiye-Pakistan Karma Ekonomik Toplantısına Katıldı 15.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ekonomi Bakanlığındaki Türkiye Pakistan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 15. dönem toplantısına katıldı.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 sonraki sayfa son sayfa