T.C. ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI

Kurumsal Web Sitesi

BAKANIMIZIN FAALİYETLERİ

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni Gerçekleşti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni Gerçekleşti 25.05.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanlığına getirilen Mehmet Özhaseki, görevi Fatma Güldemet Sarı’dan devraldı.
 ŞEHİRLERDE "ENGELLER" KALKIYOR  ŞEHİRLERDE "ENGELLER" KALKIYOR 13.05.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Oran yerleşkesinde, Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen "Goalball Turnuvası Kupa Töreni"ne katıldı. Final maçının ardından konuşma yapan Bakan Sarı, sözlerine, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde şehit düşen 8 askere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı dileyerek başladı.
 7 Havzaya 2 Milyar Liralık Atık Su Altyapı Yatırımı 7 Havzaya 2 Milyar Liralık Atık Su Altyapı Yatırımı 12.05.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İller Bankası arasında imzalanan Büyük Menderes, Küçük Menderes, Seyhan, Ceyhan, Doğu Akdeniz, Batı Akdeniz, Kuzey Ege havzalarında yer alan Yerel Yönetimlerin Atıksu Altyapı Tesisleri İnşaatlarını Destekleme Protokolü töreni İller Bankası sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.
 Paris'ten Antalya'ya Paris'ten Antalya'ya 11.05.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Almanya Federal Çevre, Doğa Koruma, İnşaat ve Nükleer Güvenlik Bakanlığı iş birliğinde yürütülen ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GİZ) tarafından uygulanan, "Türkiye'de Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi, Raporlanması ve Doğrulanması Konusunda Kapasite Geliştirme Projesi" kapsamında, "Paris'ten Antalya'ya Uluslararası Yeni İklim Değişikliği Rejimi" paneli gerçekleştirildi.
Engelleri Birlikte Aşacağız Engelleri Birlikte Aşacağız 11.05.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, AK Parti Yenimahalle ilçe Başkanlığı ve İller Bankası işbirliğiyle İlbank sosyal tesislerinde gerçekleştirilen Engelliler Haftası etkinliğine katıldı.
 TEMİZ DENİZLER İÇİN MAVİ KART TEMİZ DENİZLER İÇİN MAVİ KART 09.05.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca; denizlerin korunması ve temiz kalabilmesi amacıyla hayata geçirilen "Mavi Kart" sistemi, İstanbul'daki 8 yat limanında da devreye alınmasıyla tamamlandı.
 PİYALEPAŞA’DA TEMEL ATTIK PİYALEPAŞA’DA TEMEL ATTIK 06.05.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İstanbul’da Türkiye’nin özel sektör tarafından hayata geçirilen en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Piyalepaşa’da temel atma törenine katıldı.
 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Proje Bankası Oluşturuldu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Proje Bankası Oluşturuldu 04.05.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TUÇEV) işbirliğiyle; gerek çevre gerekse şehircilik konularında çözüm ve hizmet odaklı bakış açısını yansıtacak projelerin tespiti ve geliştirilmesi için yarışma düzenledi.
 Bakan Sarı Çukurova Üniversitesi’nde… Bakan Sarı Çukurova Üniversitesi’nde… 02.05.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Dr. Mehmet Feyyaz Etiz Onkoloji ve Hematoloji Hizmet Binası temel atma ve yapımı tamamlanan 12 hizmet binasının toplu açılış törenine katıldı.
“Ulusal Heyelan Sempozyumu” Yapıldı “Ulusal Heyelan Sempozyumu” Yapıldı 27.04.2016 Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleşen “Ulusal Heyelan Sempozyumu’na; Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı katıldı. Bakan Sarı; yaptığı konuşmada, iki kıtayı birbirine bağlayan Türkiye’nin jeo-politik ve jeo-stratejik konumu itibariyle “merkez ülke” konumunda olduğunu ifade etti.
 Bakan Sarı, AB Heyetini Kabul Etti Bakan Sarı, AB Heyetini Kabul Etti 26.04.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Çevre, Denizcilik ve Balıkçılıktan Sorumlu Avrupa Birliği (AB) Komiseri Karmenu Vella ile beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı 23.04.2016 23 Nisan 1920, sadece Türkiye Büyük Millet Meclis’imizin açılış tarihi değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasimizin temellerinin atıldığı gündür. Milli egemenlik, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin demokratik meşruiyet temelinde kurulduğunun en açık ifadesidir.
 Paris Anlaşması imzalandı Paris Anlaşması imzalandı 22.04.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, New York’ta ki Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda düzenlenen törende Paris İklim Anlaşması'nı Türkiye adına imzaladı.
Bakan Sarı BM Genel Kurulu’nda… Bakan Sarı BM Genel Kurulu’nda… 22.04.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda düzenlenen "Sürdürülebilir Kalkınma için Gündem 2030" başlıklı Yüksek Düzeyli Tematik Toplantı’ya katıldı.
 Bakan Sarı “ICSG İstanbul 2016”ya katıldı Bakan Sarı “ICSG İstanbul 2016”ya katıldı 20.04.2016 Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı”nın (ICSG İstanbul 2016) açılışına katıldı.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 sonraki sayfa son sayfa