BAKANIMIZIN FAALİYETLERİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Öğrenci Yurt İnşaatlarına Ara Vermeden Devam Ediyor Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Öğrenci Yurt İnşaatlarına Ara Vermeden Devam Ediyor 31.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla hız kazanan ve Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen yurt inşaatları tüm hızıyla devam ediyor.
Kentsel Dönüşüm İçin İmar Hakkı Transferi Geliyor Kentsel Dönüşüm İçin İmar Hakkı Transferi Geliyor 31.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatıyla kentsel dönüşümün önündeki engelleri kaldırmak için imar hakkı transferi getiriliyor.
 Orman Kadastrosu İçin Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor Orman Kadastrosu İçin Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor 30.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla orman kadastrosu alanındaki çalışmalar hızlandırıldı.
Çevre Eğitimine Yönelik İşbirliği Protokolü İmzalandı Çevre Eğitimine Yönelik İşbirliği Protokolü İmzalandı 28.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) arasındaki çevre eğitimine yönelik işbirliği protokolü Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımıyla imzalandı.
 “Uluslararası Karadeniz Günü” Rize’de Kutlanacak “Uluslararası Karadeniz Günü” Rize’de Kutlanacak 28.10.2014 Her yıl kutlanan “Uluslararası Karadeniz Günü” 31 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında Rize’de gerçekleşecek.
Bakan Güllüce’nin Elazığ Programı Bakan Güllüce’nin Elazığ Programı 27.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Memur-Sen TOKİ İkinci Etap 1054 Konut Anahtar Teslim Törenine katılmak ve bazı temaslarda bulunmak üzere Elazığ’a gitti.
 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İnşaat Ustası Eğitimleri Başlıyor  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İnşaat Ustası Eğitimleri Başlıyor 27.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatı doğrultusunda yapı sektöründe bulunan işçi ve işverenler nezdinde farkındalık oluşturmak için Ankara ilinde, halk dilinde “Ustalık Belgesi” olarak bilinen “Mesleki Yeterlilik Belgesi” eğitim ve belgelendirmesi yapılacak.
Sağlam ve Güvenli Yapı İçin Denetimler Hız Kesmiyor  Sağlam ve Güvenli Yapı İçin Denetimler Hız Kesmiyor 26.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris GÜLLÜCE’nin talimatı ile hızlandırılan Sağlam ve Güvenli yapı için denetimler sürüyor.
Yeni Saraçoğlu İçin Protokol İmzalandı Yeni Saraçoğlu İçin Protokol İmzalandı 24.10.2014 Saraçoğlu Mahallesi Ankaralılar için eşsiz bir yaşam alanı olacak. Tarihsel ve sosyal doku korunacak.
Atık Yağlar Engelli Vatandaşlara Umut Olmaya Devam Ediyor  Atık Yağlar Engelli Vatandaşlara Umut Olmaya Devam Ediyor 24.10.2014 Evlerde ve işyerlerinde oluşan bitkisel atık yağların kanalizasyona ve su kaynaklarına karışmasını önlemek, topluma geri dönüşüm bilinci kazandırmak, geri dönüşümden elde edilen gelirlerle engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Çevre Koruma Vakfı “Temiz Çevre Sağlıklı Hayat Projesi” başlattı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 10 Numara Yağ İle Mücadeleye Devam Ediyor Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 10 Numara Yağ İle Mücadeleye Devam Ediyor 24.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla Ankara İstanbul Yolu üzerinde egzoz gazı emisyonu kontrolü ile benzin ve motorin kalitesi denetimi gerçekleştirildi. Ankara İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler sonucu son iki ayda bin 200’ün üzerinde araç denetlendi, uygunsuzluğu tespit edilen araçlara ilgili mevzuat uyarınca toplamda 126 bin TL idari para cezası uygulandı.
Bakan Güllüce Şehir Kimliği Çalıştayı’na Katılacak Bakan Güllüce Şehir Kimliği Çalıştayı’na Katılacak 24.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sivas Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği Şehir Kimliği Çalıştayı 14 Kasım Cuma günü Sivas’ta gerçekleşecek.
Tapu Harçlarına Kredi Kartı Kolaylığı Tapu Harçlarına Kredi Kartı Kolaylığı 23.10.2014 Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla tapu ve kadastro harçlarının kredi kartı ile ödenebilmesi için çalışma başlattı.
Çevre İzin Ve Lisans Yönetmeliğinde Yapılan Değişiklik Yürürlüğe Giriyor Çevre İzin Ve Lisans Yönetmeliğinde Yapılan Değişiklik Yürürlüğe Giriyor 22.10.2014 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatı ile çevre izin ve lisans yönetmeliğinde yapılan değişiklik yürürlüğe giriyor.
Ortofoto Projesi Hız Kesmiyor Ortofoto Projesi Hız Kesmiyor 22.10.2014 Ortofoto Pojesi kapsamında uçaklar Türkiye semalarında.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 sonraki sayfa son sayfa