BAKANIMIZIN FAALİYETLERİ

Bakan Güllüce Heyelan Bölgesinde Bakan Güllüce Heyelan Bölgesinde 21.07.2015 Zonguldak ili Devrek ilçesi Karşıyaka Mahallesinde yapımı devam eden Devrek-Karadeniz Ereğli karayolu güzergâhının da geçtiği kısmı içine alan bölgede, 17.07.2015 tarihinde meydana gelen heyelandan dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, heyelan bölgesine giderek bölgede çalışma yapmakta olan yetkililerden bilgi aldı.
 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mevzuat Açıklarını Tek Tek Kapatıyor Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mevzuat Açıklarını Tek Tek Kapatıyor 17.06.2015 Türk çelik sektörünün gelişmesi ve katma değeri yüksek ürünlere yatırım yapması için üreticiler yoğun bir gayret gösteriyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Lüksemburg’da yapılacak olan “2015 Yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Yarışması”na Katılmaya Hak kazandı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Lüksemburg’da yapılacak olan “2015 Yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Yarışması”na Katılmaya Hak kazandı 12.06.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Lüksemburg’da yapılacak olan “2015 Yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri Yarışması”na “İnşaat ve Yıkıntı Atıklarından Geri Kazanılan Ürünlerin Kullanım Kriterlerinin Belirlenmesi Projesi” ile katılmaya hak kazandı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'den 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'den 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı 05.06.2015 Ekonomik ve sosyal kalkınma ile çevrenin korunmasının birbirinden ayrılmaz bir bütün. Hepimizin doğayı koruma ve kullanma dengesi içerisinde bir büyüme anlayışına sahip olması gerekiyor. Çünkü çevre de insan için üretim kadar vazgeçilmez bir nimet ve çevrenin korunması mutlak surette hepimizin birinci önceliği olmalı. Küresel bilinç oluşturma noktasında “5 Haziran Dünya Çevre Günü” çok büyük önem taşıyor.
 Bakan Güllüce, “Kudüs Vilayeti Vakıfları Defteri” Kitabının Tanıtım Toplantısına Katıldı Bakan Güllüce, “Kudüs Vilayeti Vakıfları Defteri” Kitabının Tanıtım Toplantısına Katıldı 01.06.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün "Defter-i Hakani" projesinin ilk çalışması olarak yayımlanan "Kudüs Vilayeti Vakıfları Defteri / Defter-i Evkaf-ı Liva-i Kuds-i Şerif" kitabı tanıtım toplantısına katıldı.
 Bakan Güllüce, “Esenler Kentsel Dönüşüm Protokolü” İmza Törenine Katıldı Bakan Güllüce, “Esenler Kentsel Dönüşüm Protokolü” İmza Törenine Katıldı 27.05.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Esenler’de gerçekleştirilen "Dünyanın En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi ve Dünyanın Üçüncü, Türkiye'nin En Büyük Şehir Parkı Projesi" protokolü imza törenine katıldı. Bakan Güllüce, 20. asrın en büyük problemlerinden birinin, insanoğluna esenlik bulmak olduğunu söyledi.
 İstanbul Sultanbeyli’de Mülkiyet Reformu İstanbul Sultanbeyli’de Mülkiyet Reformu 22.05.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla çalışmalarına hız verilen Sultanbeyli ilçesinde yaklaşık 200 bin kişiyi ilgilendiren mülkiyet problemi çözüme kavuşturuldu.
 Kentsel Gelişme Stratejisi (Kentges) Eylem Planı Çalışmaları Devam Ediyor Kentsel Gelişme Stratejisi (Kentges) Eylem Planı Çalışmaları Devam Ediyor 21.05.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla KENTGES çalışmalarına hız verildi.
 Bakan Güllüce, Erzurum’da Kentsel Dönüşüm Temel Atma Törenine Katıldı Bakan Güllüce, Erzurum’da Kentsel Dönüşüm Temel Atma Törenine Katıldı 21.05.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Erzurum'a geldi. Bakan Güllüce, Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile Erzurum-Tekman karayolundaki Uzunahmet Tabyası'nı gezdi.
 Gölcük Belediyesi ile Kentsel Dönüşüm Protokolü İmzalandı Gölcük Belediyesi ile Kentsel Dönüşüm Protokolü İmzalandı 18.05.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Gölcük Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı'nda düzenlenen Gölcük Belediyesi Kentsel Dönüşüm Protokolü'nün imza törenine katıldı.
Bakan Güllüce Yerel Yönetimler Alt Yapıyı Geliştirme Projesi Kredi Anlaşması  imza törenine katıldı Bakan Güllüce Yerel Yönetimler Alt Yapıyı Geliştirme Projesi Kredi Anlaşması imza törenine katıldı 15.05.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İller Bankası AŞ ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) arasında yapılan, yaklaşık 375 milyon dolar (45 milyar Japon Yeni) tutarındaki "Yerel Yönetimler Alt Yapıyı Geliştirme Projesi Kredi Anlaşması"nın imza törenine katıldı.
 SOER 2015 Avrupa Çevre Durum ve Görünüm Raporu Tanıtım Toplantısı Yapıldı SOER 2015 Avrupa Çevre Durum ve Görünüm Raporu Tanıtım Toplantısı Yapıldı 07.05.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, "SOER 2015 Avrupa Çevre Durum ve Görünüm Raporu" tanıtım toplantısı düzenlendi.
Bakan Güllüce, “İmar Mevzuatı Çalıştayı”nın Açılış Programına Katıldı Bakan Güllüce, “İmar Mevzuatı Çalıştayı”nın Açılış Programına Katıldı 07.05.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğünce bir otelde düzenlenen "İmar Mevzuatı Çalıştayı"nın açılış programına katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Güllüce, çevre ve şehircilikle ilgili çeşitli çalıştaylar yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.
 Bakan Güllüce,  Belediye Başkanlarına Kentsel Dönüşüm Çağrısı Yaptı Bakan Güllüce, Belediye Başkanlarına Kentsel Dönüşüm Çağrısı Yaptı 29.04.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul’da "Kentsel Dönüşüm Aileleri"nin katılımıyla düzenlenen "Dönüşüm Devam Ediyor" programına katıldı.
Bakan Güllüce'nin Katılımıyla "Akıllı Kentler-Bulut Kent Bilgi Sistemi" Tanıtıldı Bakan Güllüce'nin Katılımıyla "Akıllı Kentler-Bulut Kent Bilgi Sistemi" Tanıtıldı 28.04.2015 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Hedefimiz, en küçük belediyemizi bile bilgi teknolojilerini kullanır hale getirmek, kent bilgi sistemleriyle 400 milyon liranın üzerinde bir tasarruf sağlamak" dedi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 sonraki sayfa son sayfa