T.C. ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI

Kurumsal Web Sitesi


Bakan Özhaseki Ak Parti Talas İlçe Teşkilatı’nın Danışma Meclisi’ne Katıldı

Bakan Özhaseki Ak Parti Talas İlçe Teşkilatı’nın Danışma Meclisi’ne Katıldı

29.12.2017

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Talas İlçe Teşkilatı’nın Aralık Ayı Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki bir dizi açılış ve ziyaret için geldiği Kayseri’de AK Parti Talas İlçe Teşkilatı Aralık Ayı Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Burada ilçe teşkilatı üyeleriyle bir araya gelen Bakan Özhaseki, muhalefete yönelik eleştirilerde bulunarak CHP’nin Türkiye’ye düşman ülkelerle aynı tavrı takındığını söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'yi yurt dışına şikayet etmekle bir kazanım elde edemeyeceğini vurgulayan Özhaseki, "Kemal efendi yurt dışına çıkıp 'Türkiye güvenli ülke olmaktan çıkıyor' diyor. Yabancı şirketlerin yönetimlerinin İstanbul'da toplanmasına mani olmaya çalışıyorlar. Emperyal ülkeler de turizm için 'Türkiye'ye gitmeyin. Orası güvenli değil' diyorlar. Onlar diyor da sana ne oluyor Kemal efendi? Sen Türkiye'yi nasıl karalarsın? Geçen gün bunların grup başkanları Mecliste 'Ne yaparsanız yapın muhalefet etmeye devam edeceğiz' diyor. Allah söyletiyor bunlara. Ne biçim adamsınız siz ya? Dün bunlar devrimcilikle övünüyordu. Bunlar için Amerikan emperyalizmine karşı olmak bir şerefti ama ne yazık ki bugünkü CHP'nin yöneticileri için Amerika'nın yaptığı işlere alkış tutmak şeref haline geldi." diye konuştu.
 
*“BU MÜCADELEDE BİZ YERİMİZİ BİLİYORUZ”*
 
Bakan Özhaseki açıklamalarında, geçtiğimiz günlerde yayımlanan 696 sayılı kanun hükmünden kararnameye yönelik yapılan eleştirilere de cevap verdi. Özhaseki, "15 Temmuz'da 250 kardeşimiz şehit olmuş, 'tiyatro' diyebiliyorlar. Şehit olan kardeşlerimiz, o gün orada darbeye karşı göğsünü siper etmiş kardeşlerimiz hiç değilse yargılanmasın diye bir KHK çıkarıldı. Tankın önünde duran kardeşimiz yarın bir gün kamu aracına zarar verdi diye yargılanmasın istiyoruz. Bundan daha doğal ne var. Bu meşru müdafaadır. Kendini savunmadır. Devletini, milletini savunmadır. Bu fedakar ve yiğitlerin yarın bir gün yargılanmasının önüne geçmek bizim görevimiz ama alçaklar çıkıyorlar bu yiğitlere 'it' diyecek kadar itleşiyorlar. Hiç önemli değil. İt ürür kervan yürür. Bu mücadalede biz yerimizi biliyoruz" açıklamalarını yaptı.