T.C. ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI

Kurumsal Web Sitesi


Bakan Özhaseki Yeşilhisar’a Doğal Gaz Verme Törenine Katıldı

Bakan Özhaseki Yeşilhisar’a Doğal Gaz Verme Törenine Katıldı

29.12.2017

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Yeşilhisar ilçe meydanında doğalgaz verme törenine katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesine doğalgaz hattı bağlanmasının ardından gerçekleştirilen açılış törenine katıldı. Bakan Özhaseki, Yeşilhisar ilçe meydanındaki doğalgaz verme töreninde yaptığı konuşmada, geçmişte Büyükşehir Yasası hakkında olumsuz düşüncelerin dile getirildiğini söyledi. Kayseri'deki bazı muhalif kesimin kendisini eleştirdiğini belirten Özhaseki, "Allah'a hamdolsun ki belediye başkanlığım süresinde bir metrekare arsa almamış, satmamış bir Allah'ın kuluyum. Hiç kimsenin malında gözümüz yok. Tek gözümüz varsa hizmette" ifadelerini kullandı.
 
Bakan Özhaseki, geçmiş yıllarının hizmetlerle dolu olduğunu ve şimdi de Türkiye çapında hizmet etmeyi sürdürdüklerini vurguladı. Bir süredir gündemde olan kentsel dönüşüm çalışmalarının deprem gerçeği dikkate alındığında oldukça önemli olduğunun altını çizen Özhaseki, “Türkiye’de deprem gerçeği var. Son 100 yıl içerisinde bu ülkede 6 ve üzerinde şiddetteki depremler 56 kez tekrarlandı. Kaybımız 100 bin kişi. Maddi olarak 100 milyar dolardan fazla zararımız var. Bu coğrafya böyle, bunu bilmemiz lazım. Buna göre hareket etmemiz lazım. Şehirciliğin kurallarını yeniden oturtmaya çalışıyoruz. Tüm Türkiye'de kentsel dönüşümü en hızlı şekilde bakanlık olarak biz yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu.
 
Bakan Özhaseki, Türkiye'nin bulunduğu coğrafyada fitne ocaklarının durmak bilmediğine ancak Türkiye’nin, sürdürdüğü operasyonlarla terör örgütlerini ortadan kaldırdığına dikkat çeken Özhaseki, “PKK 40 yıldır başımızın belası değil miydi? Allah'a hamdolsun son iki yılda öyle bir mücadele ettik ki onların eştikleri, bağımsızlık ve bölücülük türküleri söyledikleri o çukurlara, o hainleri doldurduk. Bir daha da oradan çıkamayacaklar inşallah. Şimdi oralarda gariban insanların, evi yıkılan fakir kardeşlerimizin evlerini yapıyoruz. O sokaklarda ben geziyorum. Yüzde 93-92 HDP'nin oy aldığı yerlerde biz alkışlanıyoruz, dua alıyoruz, vatandaş bize oralarda sarılıyor ama HDP'li milletvekillerini kovuyor, taşlıyor, arabadan indirmiyor. Çünkü hainliklerini ve yaptıklarını gördü. Onların yapmış oldukları çukur siyasetin bu memlekete ne kadar zarar verdiklerini gördüler” açıklamalarını yaptı.
 
“TÜRKİYE EN BÜYÜK AKTÖR”
 
Açıklamalarında, 15 Temmuz darbe teşebbüsünü Avrupa ülkelerinden kimsenin çıkıp kınamadığını ve bu ülkelerin dost ülke olarak bilindiğini ifade eden Bakan Özhaseki, İslam coğrafyasının sıkıntılı bir dönemden geçtiğini anlatarak, "Şimdi Suriye'ye toplandılar geldiler. Neden geldiler Suriye'ye, sınırları mı var arkadaşlar Suriye ile 10 bin kilometre öteden niye geldiler buraya?" dedi.
 
Bakan Özhaseki, törende özetle şunları söyledi:
 
"Kendi aralarında birliği sağlamaya çalışan bu milletler bizim coğrafyamıza geliyorlar, asrın başında cetvelle böldüler bu coğrafyayı. Şimdi şehir şehir, mahalle mahalle bölüyorlar. Bu oyunlarını biz bozmayacak mıyız? Türkiye, eski Türkiye değil. Türkiye'nin idaresindeki insanlar o eski idareciler gibi değil. Amerika'ya gidip hazır olda duran insanlar yok artık. Şimdi Türkiye en büyük aktör. Türkiye orada en büyük oyun kurucu. Türkiyesiz olmaz, Türkiye'nin fikri alınmadan olmaz. Oralarda biz hamdolsun istediğimizi de yapıyoruz. Bunu en son Kudüs olayında gördük. Amerika'nın başındaki o saçı uzun adam, bir karar aldı, 'Kudüs başkentimiz' diyor. Yapma ya. Kudüs 3 semavi dinin ortak noktası, kutsal saydığı bir mekan. Kudüs 403 yıl Osmanlı hakimiyetinde kaldı. Orada huzur ve barış vardır. Her din orada kendisini temsil etmiştir. Hristiyan inancını yaşamıştır, Yahudi inancını yaşamıştır, Müslüman da yaşamıştır. Biz oralara hizmet etmeye gittik. Bizim bakış açımız böyle onların bakışı farklı. Biz inancımız doğrultusunda yaşayacağız ve sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğiz."