HABERLER

VEDA YEMEĞİ 18.04.2017 Muş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü emrinde görev yapan Mimar Binnaz AYAZ TURMUŞ kardeşimizin veda yemeğinde bir araya geldik. Muş'un ünlü lokantası olan Park Lokantasında onuruna verilen veda yemeğinde bütün personeler bir araya gelerek Binnaz AYAZ TURMUŞ hanımefendiyi yanlız bırakmadı. İl Müdürmüz Taner ERCAN yeni görev yerinde başarılar diledi.
BAKANLIĞIMIZCA YAPILAN HİBELER DEVAM EDİYOR 07.04.2017 Bakanlığımızca, Çevre Gelirlerinin Takip ve Tahsili ile Tahsilat Karşılığı Öngörülen Ödeneğin Kullanımı Hakkındaki Yönetmelik kapsamında; Muş Kızılağaç ve Yeşilova Belde Belediye Başkanlıklarına “Arazöz ve Çöp Toplama Aracı " Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından hibe edilmiştir. Temiz bir çevre için Bakanlığımız hibelerine devam etmektedir.
BAYINDIR MEMUR-SEN BAŞKANI MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE 31.03.2017 Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Sayın Soner Can TUFANOĞLU ile heyeti Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Genel Başkan memurların sorunlarını yerinde dinlemek için geldiğini belirtti. Sayın Soner Can TUFANOĞLU memurların sıkıntılarının farkında olduğunu belirterek, Ülkemizin içerisinde buluduğu durumudan dolayı ele almış olduğu bazı konuları çözüme kavuşturmakta çekmiş olduğu güçlükleri anlattı. Arkadaşların dile getirdiği sıkıntıları tek tek not ederek çözüme kavuşturacağını belitti. Kendisine ve beraberindeki heyetine İl Müdürlüğümüze yapmış oldukları ziyarettn dolayı teşekür ederiz.
KANDİL KUTLAMASI 30.03.2017 REGAİP KANDİLİNİZİ EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR BAŞTA ÜLKEMİZ GENELDE İSLAM DÜNYASINA HUZUR GETİRMESİN YÜCEL ALLAH'TAN NİYAZ EDERİM
AKP PARTİ MİLETVEKİLİ M.EMİN ŞİMŞEK MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ 30.03.2017 Muş AKP Parti Milletvekili Mehmet Emin ŞİMŞEK ile AKP Heyeti İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti. AKP Heyeti çalışanlarımızla birlikte yemek yedi. Muş ilimizin gelişmesi için istişarelerde bulunuldu.Yeni Anayasa hakkında çalışanlarımızı bilgilendirdi.
YENİ MÜHENDİSLERİMİZ İŞE BAŞLADI 29.03.2017 İl Müdürlüğümüzün ihtiyaç duyduğu mühendisler atanmaya başladı. Harita Mühendisleri Abdulkadir MERMERTAŞ ve Osman KARAKOÇ, Jeoloji Mühendisi Bülent CANLI İl Müdürlüğümüzde görevlerine başladılar. İl Müdürmüz Taner ERCAN ile İl Müdür Yardımıcmız Mehmet Akif KALE yeni göreve başlayan arkadaşlarımıza yeni işlerinde başarılar diledi. Memleketimize hayırlı olsun.
HİBELER DEVAM EDİYOR 03.02.2017 Bakanlığımızca, Çevre Gelirlerinin Takip ve Tahsili ile Tahsilat Karşılığı Öngörülen Ödeneğin Kullanımı Hakkındaki Yönetmelik kapsamında; Muş Belediye Başkanlığına “Ford Cargo arazöz aracı " Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından hibe edilmiştir. Temiz bir çevre için Bakanlığımız hibelerine devam etmektedir.
ASKI İLANI 24.01.2017 Kuzey Van Gölü Selçuklu KTKGB-Bitlis Tatvan Turizm Merkezi 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı değişikliği Bakanlığımız Plan İnceleme ve Değerlendirme Kurulu’nun 29.01.2016 tarih ve 225/07 sayılı kararı doğrultusunda, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu’nun 7. Maddesi uyarınca Bakanlığımızca onaylanmıştır. Bahse konu Çevre Düzeni Planı değişikliği, 24.01.2017 tarihinde Müdürlük panosunda yerinde 30 (otuz) gün süre ile Muş Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce askıya çıkarılmıştır.
2017 YILI ÇEVRE CEZALARI 19.01.2017 2872 SAYILI ÇEVRE KANUNU UYARINCA VERİLECEK İDARİ
DÖNER SERMAYE TAHSİLATLARINDA ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK 18.01.2017 Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi gelirlerinin faturalandırılması amacıyla "Merkezi Fatura Yönetim Sistemi" uygulamaya alınmıştır. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması amacıyla gelirlerin tahsiline yönelik başvurular Müdürlüğümüze bizzat başvuru yaparak yada telefon, e-posta ve faks yoluyla da alınabilecektir. Bu kapsamda Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi'ne para yatıracak olan vatandaşlarımızın öncelikle İlgili birimden hangi sıra numarasına ne kadar para yatıracağını öğrenip , daha sonra aşağıdaki telefondan (Döner Sermaye) "Referans Numarası" alabilirler.
ASKI İLANI 17.01.2017 Muş İli, Varto İlçesi, Yarlısu ve Sağlıcak köyü sınırları içerisinde bulunan ve Murat ırmağına dökülen Köşkar deresi üzerinde yer alan, toplam 8,088 MWm /7,80 MWe kurulu gücündeki “Muş-Doğan Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali ”ne ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği teklifi 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 9. maddesi ve 644 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2(ç) maddesi uyarınca Bakanlığımızca re’sen onaylanmıştır. Bahse konu olan; 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği, 17.01.2017 tarihinde Müdürlük panosunda yerinde 30 (otuz) gün süre ile Muş Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce askıya çıkarılmıştı r.
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ YENİLENMEYE DEVAM EDİYOR. 13.01.2017 Vatandaşa daha iyi hizmet etmek için Müdürlüğümüz yenilenmeye devam ediyor. Gerek teknoliji bakımından gerek mefruşat bakımından müdürlüğümüze malzeme alımına devam ediyor. Müdürlüğümüze gelen vatandaşlarımızın temiz ve daha rahat bir ortamda işlemlerini yürütmek için misafir koltuklarımız Müdürlüğümüzün ihtiyaç duyulan birimlerine konuldu. Çalışanların hem kotukları hemde dolapları yenileriyle değiştirildi.
YENİ ÇOK FONKSİYONLU YAZICILARIMIZA KAVUŞTUK 13.01.2017 İhtiyaç duyduğumuz çok foksiyonlu yazıcılar Müdürlüğümüze gönderildi. Mevcut yazıcılarımızın çoğu eski, renksiz yazıcılar idi, Bu nedenle çok sıkıntı çekiyorduk. Çok fonksiyolu yazıcılar bir nebze de olsa Müdürlüğümüzün yazıcı ve tarayıcı ihtiyaçlarına karşıladı.
YENİ YIL TEBRİĞİ 30.12.2016 2017 Yılının başta Ülkemize akabinde tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ederim.
1 2 3 4 5 6 7 8 sonraki sayfa son sayfa
Bilgi Edinme Başvuruları Bimer İnsan Hakları Başvuruları