HABERLER

TAZİYE MESAJI 15.05.2017 Bitlis İl Müdürmüz Sayın Hüseyin ARAS Beyin çocouğunun vefatı hepimizi derinden üzmüştür. Çocuğuna Allah'tan rahmet, yakınlarında Allah'tan sabır diliyoruz. Başınız sağolsun.
GENEL MÜDÜRÜMÜZ İLİMZE GELDİ 12.05.2017 Yapı İşleri Genel Müdürümüz Banu ASLAN CAN hanımefendi 12.05.2017 tarihinde İlimize teşrif ettiler. Bakanlığımız yatırım programında bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hizmet Binası ve Bulanık Alparslan I HES Barajından dolayı hak sahibi ailelere yapılan 288 İskan Konutlarında yerinde incelemelerde bulundu.
BERAT KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN 10.05.2017 BERAT KANDİLİNİZİ EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR BAŞTA ÜLKEMİZ GENELDE İSLAM DÜNYASINA HUZUR GETİRMESİN YÜCEL ALLAH'TAN NİYAZ EDERİM
MİSAFİRHANEMİZİN GÜVENLİĞİ KAMERALARLA ARTIRILDI. 09.05.2017 Misafirhanemizin içerden ve dışardan gelebiliecek tehlikelere karşı her tarafı kameralarla donatıldı. Misafirhanemiz tehlikelere karşı önlem almak için yeni kamera sistemi kuruldu. Bulunduğu konum itibarıyla gövenlik tedbirleri almak şart olmuştu. Oluşabilecek güvenlik sıkıntılarının önüne geçmak adına misafirhanemizin içene ve çevresine güvenlik kameraları yerleştirildi.
VEDA YEMEĞİ 18.04.2017 Muş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü emrinde görev yapan Mimar Binnaz AYAZ TURMUŞ kardeşimizin veda yemeğinde bir araya geldik. Muş'un ünlü lokantası olan Park Lokantasında onuruna verilen veda yemeğinde bütün personeler bir araya gelerek Binnaz AYAZ TURMUŞ hanımefendiyi yanlız bırakmadı. İl Müdürmüz Taner ERCAN yeni görev yerinde başarılar diledi.
BAKANLIĞIMIZCA YAPILAN HİBELER DEVAM EDİYOR 07.04.2017 Bakanlığımızca, Çevre Gelirlerinin Takip ve Tahsili ile Tahsilat Karşılığı Öngörülen Ödeneğin Kullanımı Hakkındaki Yönetmelik kapsamında; Muş Kızılağaç ve Yeşilova Belde Belediye Başkanlıklarına “Arazöz ve Çöp Toplama Aracı " Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından hibe edilmiştir. Temiz bir çevre için Bakanlığımız hibelerine devam etmektedir.
BAYINDIR MEMUR-SEN BAŞKANI MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE 31.03.2017 Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Sayın Soner Can TUFANOĞLU ile heyeti Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Genel Başkan memurların sorunlarını yerinde dinlemek için geldiğini belirtti. Sayın Soner Can TUFANOĞLU memurların sıkıntılarının farkında olduğunu belirterek, Ülkemizin içerisinde buluduğu durumudan dolayı ele almış olduğu bazı konuları çözüme kavuşturmakta çekmiş olduğu güçlükleri anlattı. Arkadaşların dile getirdiği sıkıntıları tek tek not ederek çözüme kavuşturacağını belitti. Kendisine ve beraberindeki heyetine İl Müdürlüğümüze yapmış oldukları ziyarettn dolayı teşekür ederiz.
KANDİL KUTLAMASI 30.03.2017 REGAİP KANDİLİNİZİ EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR BAŞTA ÜLKEMİZ GENELDE İSLAM DÜNYASINA HUZUR GETİRMESİN YÜCEL ALLAH'TAN NİYAZ EDERİM
AKP PARTİ MİLETVEKİLİ M.EMİN ŞİMŞEK MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ 30.03.2017 Muş AKP Parti Milletvekili Mehmet Emin ŞİMŞEK ile AKP Heyeti İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti. AKP Heyeti çalışanlarımızla birlikte yemek yedi. Muş ilimizin gelişmesi için istişarelerde bulunuldu.Yeni Anayasa hakkında çalışanlarımızı bilgilendirdi.
YENİ MÜHENDİSLERİMİZ İŞE BAŞLADI 29.03.2017 İl Müdürlüğümüzün ihtiyaç duyduğu mühendisler atanmaya başladı. Harita Mühendisleri Abdulkadir MERMERTAŞ ve Osman KARAKOÇ, Jeoloji Mühendisi Bülent CANLI İl Müdürlüğümüzde görevlerine başladılar. İl Müdürmüz Taner ERCAN ile İl Müdür Yardımıcmız Mehmet Akif KALE yeni göreve başlayan arkadaşlarımıza yeni işlerinde başarılar diledi. Memleketimize hayırlı olsun.
HİBELER DEVAM EDİYOR 03.02.2017 Bakanlığımızca, Çevre Gelirlerinin Takip ve Tahsili ile Tahsilat Karşılığı Öngörülen Ödeneğin Kullanımı Hakkındaki Yönetmelik kapsamında; Muş Belediye Başkanlığına “Ford Cargo arazöz aracı " Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından hibe edilmiştir. Temiz bir çevre için Bakanlığımız hibelerine devam etmektedir.
ASKI İLANI 24.01.2017 Kuzey Van Gölü Selçuklu KTKGB-Bitlis Tatvan Turizm Merkezi 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı değişikliği Bakanlığımız Plan İnceleme ve Değerlendirme Kurulu’nun 29.01.2016 tarih ve 225/07 sayılı kararı doğrultusunda, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu’nun 7. Maddesi uyarınca Bakanlığımızca onaylanmıştır. Bahse konu Çevre Düzeni Planı değişikliği, 24.01.2017 tarihinde Müdürlük panosunda yerinde 30 (otuz) gün süre ile Muş Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce askıya çıkarılmıştır.
2017 YILI ÇEVRE CEZALARI 19.01.2017 2872 SAYILI ÇEVRE KANUNU UYARINCA VERİLECEK İDARİ
DÖNER SERMAYE TAHSİLATLARINDA ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK 18.01.2017 Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi gelirlerinin faturalandırılması amacıyla "Merkezi Fatura Yönetim Sistemi" uygulamaya alınmıştır. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması amacıyla gelirlerin tahsiline yönelik başvurular Müdürlüğümüze bizzat başvuru yaparak yada telefon, e-posta ve faks yoluyla da alınabilecektir. Bu kapsamda Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi'ne para yatıracak olan vatandaşlarımızın öncelikle İlgili birimden hangi sıra numarasına ne kadar para yatıracağını öğrenip , daha sonra aşağıdaki telefondan (Döner Sermaye) "Referans Numarası" alabilirler.
1 2 3 4 5 6 7 8 sonraki sayfa son sayfa
Bilgi Edinme Başvuruları Bimer İnsan Hakları Başvuruları