HABERLER

KIRIKKALE İLİ YAHŞİHAN İLÇESİ KEÇİLİ KÖYÜNDE HALKIN KATILIMI TOPLANTISI YAPILMIŞTIR 07.12.2017 Kırıkkale İli Yahşihan İlçesi Keçili Köyünde Halkın Katılımı Toplantısı Yapılmıştır
OKULLARIMIZDA ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR 01.12.2017 İl Müdürlüğümüz personelleri tarafından çevre bilincinin geliştirilmesi, çevreye duyarlı bireylerin yetiştirilerek bu bireylerde kalıcı davranışların yerleşmesinin sağlanması amacıyla, Tınaz İlkokulu, Yunus Emre İlkokulu, Ahmet Sümer İlkokulu, Gazi İlkokulu, Zübeyde Hanım İlkokulu, Mehmet Uzelli İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu, İstiklal İlkokulu ve İsmail Üstüner İlkokulundaki öğrencilerimize ‘Çevre Bilinci’ eğitimi verilmiştir.
İÇ ANADOLU DOĞALGAZ KOMBİNE ÇEVRİM SANTRALİNDE DENETİM 16.11.2017 İl Müdürümüz Uğur ATAR, İl Müdür Yardımcısı Turgut ÜNAL ve Çevre Yönetim ve Denetim Şube Müdürü Gülseren TÜRKMEN , İç Anadolu Doğal Gaz Kombine Çevrim Santral Müdürü Tanju ORAL’ı makamında ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında 840 MWe kapasiteli santralin doğalgaz ihtiyacının KIRGAZ’dan temin edilerek ulusal şebekeye (TEİAŞ) elektrik verildiği ve İç Anadolu Doğalgaz Kombine Çevrim Santralının tek başına Türkiye’de tüketilen elektriğin %2,5’ini, Ankara’da tüketilen elektriğin ise %50’sinden fazlasını karşılaması ve yaklaşık 900 milyon Amerikan Dolarlık yatırım bedeli ile doğalgaz santralleri kategorisinde son dönemin en büyük yatırımlarından biri olma özelliğini taşıdığı ifade edilmiştir. Tesis, Çevre ve Projeler Sorumlu Mühendisi Cengiz TUFAN ile birlikte gezilerek santralin çalışması hakkında bilgi alınmış ve ziyaret sonlandırılmıştır.
KIRIKKALE DOĞALGAZ KOMBİNE ÇEVRİM SANTRALİNDE DENETİM 16.11.2017 İl Müdürümüz Uğur ATAR, İl Müdür Yardımcısı Turgut ÜNAL ve Çevre Yönetim ve Denetim Şube Müdürü Gülseren TÜRKMEN , ACWA Güç Elektrik İşletme ve Yönetim Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından Yahşihan ilçesinde kurulan 950MWe kapasiteli Kırıkkale Doğal Gaz Kombine Çevrim Santraline ziyarette bulundu. Ziyarette tesis Genel Müdürü Kürşat BÜYÜKTUĞRUL, Güç İşletme ve Bakım Müdürü İbrahim ADAR ve Kalite, İSG, Çevre İzinler Müdürü Mine ARTUĞ ile görüşülerek tesis hakkında bilgiler alındı. Mekanik Bakım Mühendisi Hasret YILDIRIM ve IŞ Sağlığı ve Güvenliği Mühendisi Emrah LADİKLİ ile tesiste incelemelerde bulunarak ziyaret sonlandırıldı.
HAVA KALİTESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI 13.11.2017 Bakanlığımıza bağlı Kuzey İç Anadolu Temiz Hava Merkezi Müdürlüğü tarafından 13.11.2017 tarihinde saat 14:30’da, Valilik Konferans Salonunda ilimizin hava kalitesinin değerlendirilmesi ve alınacak tedbirlerin ortaya konulması amacıyla toplantı düzenlenmiştir. Toplantıda Kuzey İç Anadolu Temiz Hava Merkezi Müdürü Sayın Zeliha GEMİCİ sunum yapmıştır. Sunumda; İlimizin 2010-2016 yılları arasına ait hava kalitesi ölçüm sonuçlarının yıllara, mevsimlere, günlere ve saat dilimlerine göre analizi yapılarak toplantıya katılanlara bilgi verilmiştir.
MKE MÜHİMMAT FABRİKASI ENDÜSTRİYEL ATIK SULARINDAN NUMUNE ALINMIŞTIR 06.11.2017 MKE Mühimmat Fabrikasında; Çevre İzni kapsamında atıksu arıtma üniteleri çıkışında, deşarjı noktalarında endüstriyel atık sulardan Müdürlüğümüz gözetiminde yetkili firma tarafından atıksu numune alımı gerçekleştirilmiştir.
ÇEVRE DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR 02.11.2017 İl Müdürümüz Uğur ATAR, İl Müdür Yardımcısı Turgut ÜNAL ve Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Gülseren TÜRKMEN, Çelebi İlçesinde bulunan SEMA Regülatörü ve HES tesisi ile Mikrokal Maden A.Ş.'ye ait Kalsit Ocağında denetimler yaparak yetkililerinden bilgi aldı. Daha sonra Karaahmetli Köyünde bulunan doğal arıtmada incelemelerde bulunuldu.
TÜPRAŞ'TA SÜREKLİ ATIKSU İZLEME SİSTEMLERİNDE DENETİM 27.10.2017 Bakanlığımız Çevre Referans Laboratuvarının ve İl Müdürlüğümüzün teknik personelleri tarafından, TÜPRAŞ Kırıkkale Rafinerisinin Atıksu Arıtma Tesisi ve CWTP ünitelerinin çıkışlarında kurulu olan ve anlık numune analizi yapan Sürekli Atıksu İzleme İstasyonlarından numuneler alınarak, istasyonlarda denetimler yapılmıştır.
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ YÜKSEK HIZLI TREN ŞANTİYESİNİ İNCELEDİ 18.10.2017 Müdürlüğümüz teknik personelleri Yüksek Hızlı Tren şantiyesini ziyaret etmişlerdir.
MKE SİLAH FABRİKASINDA İNCELEMELERDE BULUNDUK. 04.10.2017 MKE SİLAH FABRİKASINDA İNCELEMELERDE BULUNDUK.
MKE HURDA FABRİKASINDA İNCELEMELERDE BULUNDUK. 03.10.2017 Mke Hurda Fabrika Müdürlüğü Ziyareti
1 2 3 4 5 6 7 sonraki sayfa son sayfa
Bilgi Edinme Başvuruları Bimer İnsan Hakları Başvuruları