HABERLER

BELEDİYE BAŞKAN V. SN.CÜNEYT EPCİM İL MÜDÜRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ. 22.03.2017 BELEDİYE BAŞKAN V. SN.CÜNEYT EPCİM ( VALİ YARDIMCISI) İL MÜDÜRÜMÜZ SN.EDİP ALAN'A YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLEYİP HAYIRLI OLMASI DİLEĞİNDE BULUNDULAR.
İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI 10.03.2017 İl Müdürümüz Sn.Edip ALAN 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü ile ilgili; Peyganber efendimizin "Cennet Annelerin Ayakları Altındadır" Sözünün muhatabı olan tüm Dünya Kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım. Gerçekten Doğumdan Ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz ,bizi biz yapan değerli kadınlarımıza minnettarız....
İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ SN. EDİP ALAN'A İl AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI VE BERABERİNDEKİ HEYET ZİYARET ETTİ.. 22.02.2017 İl Müdürlüğümüzde Göreve yeni başlıyan İl Müdürümüz Sn. Edip ALAN 'a ziyaretler devam ediyor. Bu kapsamda İl AK Parti gençlik kolları Başkanı ve beraberindeki heyetle İl Müdürümüze hayırlı olsun dileklerini ilettiler….
İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ SN. EDİP ALAN'A AK PARTİ İL BAŞKANI SN. NURETİN FIRAT ZİYARET ETTİ.... 17.02.2017 İl Müdürlüğümüzde Göreve yeni başlıyan İl Müdürümüz Sn. Edip ALAN 'a ziyaretler devam ediyor. Bu kapsamda Hakkari AK PARTİ İl Başkanı Sn. Nurettin FIRAT İl Müdürümüze hayırlı olsun ziyaretinde bulundular....
İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ SN. EDİP ALAN'A 15 TEMMUZ DİK DURUŞ DESTANI DERNEĞİ BAŞKANI VE BERABERİNDEKİ HEYET ZİYARET ETTİ.. 17.02.2017 İl Müdürlüğümüzde Göreve yeni başlıyan İl Müdürümüz Sn. Edip ALAN 'a ziyaretler devam ediyor. Bu kapsamda Hakkari 15 Temmuz Dik Duruş Destanı derneği Başkanı ve beraberindeki heyetle İl Müdürümüze hayırlı olsun dileklerini ilettiler….
Sn.Edip ALAN Çevre ve Şehircilik İl müdürlüğümüzde İL Müdürü olarak göreve başladı 15.02.2017 Sn.Edip ALAN Çevre ve Şehircilik İl müdürlüğümüzde İL Müdürü olarak göreve başladı. 01-081971 Batmanda doğdu.İlk,Orta ve Lise öğrenimini Batman 'da tamamladıı. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliğinden mezun oldu. 1993-1996 yılları arasında çeşitli firmalarda (Zemin Mekaniği, Yapı-Zemin etkileşmeninyapılardaki rolüyle ilgili) çalıştı. 1997-2000 Yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğünde göreve başladı. 2000-2010 Yılları arasında Batman Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğünde Mühendis olarak görev yaptı. 2010 yılında Siirt Bayındırlık ve İskan İL müdür Yardımcısı olarak atandı. 2012 Yılında Siirt Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak atandı.2015 Yılında Siirt Çevre ve şehircilik İl Müdürlüğünden istifa ederek 25.dönem Genel Seçimlerinde AK Parti Batman Milletvekili aday adayı oldu. 31.01.2017 tarihinde Hakkari Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak vekaleten atandı..... Sayın Edip ALAN evli ve iki çocuk babasıdır.
5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ BÜNYESİNDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI 16.06.2016 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİKLERİ 1972 yılında İsveç’in Stockholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla, 5 Haziran Günü Dünya Çevre Günü olarak kabul edildi. Bu itibarla; Dünya Çevre Günü ilimizde de kamuoyunun çevre sorunlarına dikkatinin çekilmesi ve çevre değerlerine karşı duyarlılığının artırılmasına yönelik olarak başta Valiliğimiz(Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) olmak üzere program etkinlikleri çerçevesinde; 18.05.2016-05.06.2016 tarihleri arasında;
8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ 08.03.2016 8 mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle İl Müdürümüz Osman Kazgan Kurumuzda çalışan bayan personellerle buluştu. Kadınlar gününü kutlayıp kendilerine hediye veren İl Müdürümüz bayan personlerimizin sorunlarını dinledi.
Hakkari Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Hizmet İçi Eğitimler 04.02.2016 İl Müdürlüğümüzce kurumumuz personeline verilen hizmet içi eğitimler sürüyor.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRÜMÜZ İL PROJE VE YAPIRIM ŞUBE MÜDÜRLÜGÜ'NÜN İL ŞANTİYELERİNDE DENETİMLERDE... 28.08.2015 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRÜMÜZ İLE PROJE VE YAPIRIM ŞUBE MÜDÜRLÜGÜ'NÜN İL ŞANTİYELERİNDE KAPSAMLI DENETİMLERDE BULUNDULAR.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRÜMÜZ İL PROJE VE YAPIRIM ŞUBE MÜDÜRLÜGÜ'NÜN İL ŞANTİYELERİNDE DENETİMLERDE... 28.08.2015 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRÜMÜZ İL PROJE VE YAPIRIM ŞUBE MÜDÜRLÜGÜ'NÜN İL ŞANTİYELERİNDE KAPSAMLI DENETİMLERDE BULUNDULAR.
“Uygulamalı Çevre Eğitimi” 22.05.2015 Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında; “Uygulamalı Çevre Eğitimi” yürütülmektedir. Eğitim de çevrenin önemi, çevre kirliliğinin önlenmesi, öğrencilerimizde olumlu tüketim alışkanlıkların kazandırılması için 2014-2015 eğitim-öğretim yılında, Müdürlüğümüz tarafından orta öğretim 5, 6 ve 7 ncı sınıflarına yönelik konferans şeklinde eğitimler düzenlenmektedir. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile birlikte belirlenen okullar da 16 adet pilot okul da olmak üzere toplam 5475 öğrenciye Uygulamalı Çevre Eğitimi verilmiştir.
GÜLERYÜZ VE HIZLI ÇÖZÜM İÇİN BEYAZ MASA KURULDU 27.02.2015 27.02.2015 Vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak amacıyla çalışmalarını sürdüren İl Müdürlüğümüz, İnsan ve Çevre odaklı hizmet anlayışına önem veriyor. İl Müdürlüğümüze gelen Vatandaşların hizmet binası girişinde ilk karşılaştıkları birim; Beyaz Masa. Güler yüz ve hızlı çözüm anlayışıyla Halkın talep ve şikâyetlerini ivedilikle konuyla ilgili Şube Müdürlüklerine yönlendirme maksadıyla, Beyaz Masa uygulamasına geçilmiştir. Ayrıca Beyaz Masa kapsamında gelecek olan her türlü müracaatı değerlendirmek için konusunda uzman personellerin iletişim bilgilerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Bitkisel Atık Yağların Toplanmasında Kurum ve Kuruluşların Yükümlülükleri 26.01.2015 19.04.2005 tarihli ve 25791 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği’nin belediyelerce alınacak önlemler başlığındaki 8 inci maddesinde;
TIBİ ATIK DENETİMLERİ 24.01.2015 İlimiz genelinde faaliyet gösteren sağlık kuruluşlarında oluşan tıbbi atıklar Van İlinde bulunan Rohan Temizlik Peyzaj İnş. Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne ait Sterilizasyon Tesisinde bertaraf ediliyor. Tıbbi atıklar, sağlık kuruluşlarından kaynaklanan patolojik, enfeksiyöz atıklar ile kesici, delici atıklardır. Bu atıkların çevre sağlığına zarar vermeden kaynağından toplanması, taşınması, sterilizasyon yöntemi ile bertaraf edilmesi ve depolanması toplum sağlığının korunması açısından büyük önem taşımaktadır. Sterilizasyon işlemi bakteri sporları dahil her türlü mikrobiyal yaşamın fiziksel, kimyasal, mekanik metotlar veya radyasyon yoluyla tamamen yok edilmesi veya bu mikroorganizmaların seviyesinin 99,9999% oranında azaltılması işlemidir. Bu kapsamda İlimizde bulunan sağlık kuruluşundan(Hastane, Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, Doktor Muayenehaneleri, Diş Klinikleri, laboratuvarlar, Bakım Merkezleri, Sanayi Kuruluşları vb.) 2014 yılı içerisinde 209.281 Kg tıbbı atık toplanarak bertaraf edilmiştir. İl Mahalli Çevre Kurulu tarafında 2015 yılı tıbbi atık bertaraf bedeli 2.25TL olarak belirlenmiştir.
1 2 sonraki sayfa son sayfa
Bilgi Edinme Başvuruları Bimer İnsan Hakları Başvuruları