DOĞA SENİ CEZALANDIRMADAN SEN DOĞAYI SEV VE KORU

DOĞA SENİ CEZALANDIRMADAN SEN DOĞAYI SEV VE KORU

06.06.2017

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında amacıyla Görele 80.Yıl Anaokulu Sabah Grubu Mor Sınıfı ve Sarı sınıfı anaokulu öğrencileri, Makamında Belediye Başkanı Tolga ERENER i ziyaret ettikten sonra öğrenciler tarafından Belediye Birimlerine atık pil kutuları dağıtıldı.

                Görele Belediye Başkanı Tolga ERENER “Yaşadığımız çevre, çocuklarımızın ve gelecek nesillerin bizlere emanetidir. Bu nedenle çevremizi korumak, kollamak ve güzelleştirmek en öncelikli görevlerimiz arasındadır. Çevreyi koruyup kolladığımız gibi, çevre kirliliğine engel olanları da uyarmak, insani bir görevdir. Nefes aldığımız havanın, içtiğimiz suların, yaşadığımız çevrenin temiz olmasının yolu, çevre kirliliğine engel olmaktan geçtiğini belirten ERENER Belediyecilik hizmeti verirken sadece bu günü değil, yarınları da düşünerek hareket ettiklerini söyledi. Mutlu yarınların sağlıklı çocuklar yetişmesine bağlı olduğunu vurgulayan Başkan ERENER, “Sağlıklı çocuklar yetişsin diye çevreci belediyecilik anlayışıyla doğayı koruyarak çalışıyoruz. Böylece gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir Görele bırakacağız” dedi. Hem doğal kaynakları korumak hem de Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla geri dönüşüm çalışmalarına hız verdiklerini vurgulayarak, sözlerini tamamladı.


        Bu tür etkinliklere gösterdikleri ilgiden dolayı 80. Anaokulu öğretmelerine ve öğrencilere teşekkür edip, öğrencilere oyuncak hediye edildi. 

Bilgi Edinme Başvuruları Bimer İnsan Hakları Başvuruları