Bölge Komisyonları Sorumluluk Alanları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü
TVK Bölge Komisyonları Sorumluluk Alanları Listesi

 

1.      ADANA TVK BÖLGE KOMİSYONU
         (ADANA, HATAY, MERSİN, KAHRAMANMARAŞ, OSMANİYE, GAZİANTEP, KİLİS)
 
2.      ANKARA 1 TVK BÖLGE KOMİSYONU
         ANKARA (Nallıhan, Beypazarı, Güdül, Ayaş, Çamlıdere, Kızılcahamam, Kazan, Sincan, Yenimahalle, Altındağ, Keçiören, Akyurt, Etimesgut,  Çubuk, Kalecik) ÇANKIRI, KIRIKKALE, KASTAMONU, ÇORUM
 
3.      ANKARA 2 TVK BÖLGE KOMİSYONU
         ANKARA (Polatlı, Haymana, Gölbaşı, Çankaya, Mamak, Elmadağ, Bala, Şereflikoçhisar, Evren), BOLU, KARABÜK, ZONGULDAK, BARTIN
 
4.      ANTALYA TVK BÖLGE KOMİSYONU
         ANTALYA, BURDUR, ISPARTA
 
5.      BALIKESİR TVK BÖLGE KOMİSYONU
         BALIKESİR
          
6.      BURSA TVK BÖLGE KOMİSYONU
         BURSA, YALOVA
           
7.      ÇANAKKALE 1. TVK BÖLGE KOMİSYONU
         ÇANAKKALE (Merkez, Bozcaada, Lapseki, Biga, Yenice, Ezine, Ayvacık) 
 
8.      ÇANAKKALE 2. TVK BÖLGE KOMİSYONU
         ÇANAKKALE (Gökçeada, Eceabat, Gelibolu, Çan, Bayramiç)
 
9.      DENİZLİ TVK BÖLGE KOMİSYONU
         DENİZLİ, AYDIN
          
10.   EDİRNE TVK BÖLGE KOMİSYONU
         EDİRNE, TEKİRDAĞ, KIRKLARELİ
          
11.    ERZURUM TVK BÖLGE KOMİSYONU
          ERZURUM, ARDAHAN, BAYBURT, BİNGÖL, IĞDIR, KARS, TUNCELİ, AĞRI, ERZİNCAN
 
12.    ESKİŞEHİR TVK BÖLGE KOMİSYONU
          ESKİŞEHİR, AFYON, BİLECİK, KÜTAHYA, UŞAK
 
13.     İSTANBUL 1. TVK BÖLGE KOMİSYONU
          İSTANBUL (Kadıköy, Üsküdar, Maltepe, Ataşehir ,Adalar, Sancaktepe, Kartal, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli)
            
14.     İSTANBUL 2. TVK BÖLGE KOMİSYONU  
           İSTANBUL (Beykoz, Şile, Çekmeköy, Ümraniye)
            
15.      İSTANBUL 3. TVK BÖLGE KOMİSYONU
           İSTANBUL (Sarıyer - Şişli - Eyüp ,Gaziosmanpaşa,  Sultangazi,  Kağıthane ,Esenler, Bağcılar )
              
16.      İSTANBUL 4. TVK BÖLGE KOMİSYONU  
           İSTANBUL (Beşiktaş, Arnavutköy, Bakırköy, Küçükçekmece ,Avcılar , Esenyurt, Beylikdüzü, Başakşehir, Büyükçekmece,  Fatih, Zeytinburnu, Beyoğlu, Bayrampaşa, Bahçelievler, Güngören, Çatalca, Silivri)
  
17.      İZMİR 1 TVK BÖLGE KOMİSYONU
           İZMİR (Urla, Güzelbahçe, Seferhisar,  Menderes, Narlıdere, Balçova, Gaziemir, Konak, Bayraklı, Karabağlar, Buca, Torbalı, Selçuk, Bornova, Kemalpaşa, Torbalı, Bayındır, Tire, Ödemiş, Beydağ, Kiraz ) , MANİSA
            
18.     İZMİR 2 TVK BÖLGE KOMİSYONU
          İZMİR (Çeşme, Karaburun, Çiğli, Karşıyaka, Menemen, Aliağa, Foça, Kınık, Bergama ve Dikili ilçeleri)           
        
19.     KAYSERİ TVK BÖLGE KOMİSYONU
           KAYSERİ, SİVAS, MALATYA, YOZGAT
 
20.     KOCAELİ TVK BÖLGE KOMİSYONU
           KOCAELİ, SAKARYA, DÜZCE
          
21.     KONYA TVK BÖLGE KOMİSYONU
           KONYA, KARAMAN
 
22.     MUĞLA TVK BÖLGE KOMİSYONU
           MUĞLA
           
23.     NEVŞEHİR TVK BÖLGE KOMİSYONU
           NEVŞEHİR, KIRŞEHİR, NİĞDE, AKSARAY
           
24.     SAMSUN TVK BÖLGE KOMİSYONU
           SAMSUN, SİNOP, AMASYA, ORDU, TOKAT
 
25.     ŞANLIURFA TVK BÖLGE KOMİSYONU
           ŞANLIURFA, ADIYAMAN, DİYARBAKIR, BATMAN, ELAZIĞ, MARDİN
 
26.     TRABZON TVK BÖLGE KOMİSYONU
           TRABZON, ARTVİN, GÜMÜŞHANE, GİRESUN, RİZE
 
27.     VAN TVK BÖLGE KOMİSYONU
           VAN, BİTLİS, HAKKARİ,  MUŞ, SİİRT, ŞIRNAK