ATATURK

Dünya CBS Gününde Öğrencilerin Resimleri Yarışacak

30 Ekim 2017
Dünya CBS Gününde Öğrencilerin Resimleri Yarışacak

Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ev sahipliğinde 30 Kasım – 1 Aralık 2017 tarihlerinde arasında Ankara’da kutlanacak. “Bilgi Toplumunun Yaşam Alanı: Akıllı Şehirler” teması ile gerçekleşecek etkinlikte iki gün boyunca paneller, sergi alanları ve çeşitli yan etkinlikler yer alacak. 

 
Bu yıl Bakanlık, CBS Günü kapsamında çocukların coğrafi bilgi ile yaşadığı çevre ve şehir arasında ilişki kurması ve geleceğin yaşam alanı olacak akıllı şehirler konusunda öğrencilerde farkındalık yaratılması amacıyla Ankara ili genelinde “Akıllı Nesiller, Akıllı Şehirler Resim Yarışması” düzenleyecek. Son başvuru tarihi 3 Kasım 2017 olan Yarışmanın teması  “Akıllı Nesiller, Akıllı Şehirler” olacak. Yarışmaya İlköğretim 3. ve 4. sınıf öğrencileri katılabilecek.
 
Yarışma sonucunda birincilik, ikincilik, üçüncülük, üç adet mansiyon ve üç adet teşvik ödülü olmak üzere toplam dokuz kategoride eser sahiplerine para ödülü ve bir yıllık TÜBİTAK Bilim Çocuk Dergisi aboneliği ödül verilecek.
 
Ödüller 30 Kasım 2017 tarihinde düzenlenecek 2017 Dünya CBS Günü Etkinlikleri açılış töreninde takdim edilecek. Ayrıca, Seçici Kurul tarafından belirlenecek olan ilk 50 resim iki gün boyunca etkinliğin gerçekleştirileceği ATO-Congresium’da sergilenecek ve eser sahiplerine Teşekkür Belgesi verilecek.
 
2017 Dünya CBS Günü ve Akıllı Nesiller, Akıllı Şehirler Resim Yarışması ile ilgili detaylı bilgilere www.cbsgunu.org.tr adresinden ulaşılabilir.
 
Eser sahiplerine; birincilik ödülü 7.500,00 TL, İkincilik Ödülü 6.000,00 TL, Üçüncülük Ödülü 5.000,00 TL, Mansiyon Ödülü (3 kişi) 2.500,00 TL, Teşvik Ödülü (3 kişi) 1.500,00 TL, bir yıllık TÜBİTAK Bilim Çocuk Dergisi aboneliği, sınıf öğretmenine Teşekkür Belgesi verilecek.
Ayrıca resim yarışmasını kazanan öğrencinin okuluna da ödül verilecek.